четвер, 8 грудня 2016 р.


«Людина-оркестр».

Саме такою «людиною-оркестром» є знаний вінничанин Зорій Юхимович Файн, з яким студенти та працівники бібліотеки мали можливість познайомитися та поспілкуватися на зустрічі, організованою в університетській бібліотеці 17 листопада 2016 р.

Файн З. Ю., творча, багатогранна, яскрава особистість – фотохудожник, композитор, мистецтвознавець, публіцист, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки фотохудожників України, письменник, викладач кафедри журналістики Вінницького педуніверситету.
Зорій Юхимович у невимушеній цікавій бесіді, з притаманними йому відвертістю, почуттям гумору та вмінням помічати різні дрібні побутові деталі, розповів слухачам про себе, своє життя, навчання в Російській академії музики ім. Гнесіних на композиторському відділенні.

І хоча на часі відійшов від композиторської діяльності, для своєї маленької донечки Ганусі записав колискову, яку є можливість послухати і нам у соціальний мережі.

З теплом та повагою, не без пережитої класичної проблеми «батьки і діти», згадав про своїх батьків, які у свій час навчалися у Вінницькому педінституті.

Розповів митець, як від музики він прийшов до фотомистецтва."Світ туманами заволокло,

Проступають лиш золото й вохра.

В павільйоні небеснім фотограф

Світить сонцем крізь матове скло"-це про Зорія Файна, відомого у Вінниці фотографа.

Як людина з великим досвідом фотохудожника, розповів присутнім про те, чим сам майстерно володіє, дав цінні професійні поради, до яких ми прислухалися, затамувавши подих. Корисними були практичні поради з вибору фотокамери, пошуку сюжету для фотозйомки, роботи зі світлом.

Надзвичайно цікавою і повчальною була розповідь про використання його фотографії для розфарбування фасаду будинку Вінтера, яка сколихнула наше місто і ще раз загострило правові питання про використання інтелектуальної власності у нашому суспільстві.
Різнобічність цієї людини не обмежилася його набутими професіями, він багато подорожує, подорож стала його улюбленим хобі, спостерігає, прагне зупинити мить, відобразити побачене у світлинах та на папері.

Зорій Файн дарує читачеві свої новели, нариси, мініатюри, відчуває потребу викласти на папері свої думки, враження, тим більше, що у міру професійних занять він багато бачив, та зустрічався з відомими людьми.

Так народилася його книга «Кава-брейк з Його Величністю», презентація якої, як і належить бібліотеці, була основною метою зустрічі.

Декілька розділів з книги автор зачитав присутнім та подарував освітянській книгозбірні з дарчим підписом.

В епілозі книги письменник, доктор філологічних наук Рауль Чилачава написав: «Завдяки тому, що він сам щиро відкритий світу, і світ сповна відкривається йому, даруючи нові враження та імпульси для подальших творчих пошуків». Ми також подякували З.Ю. Файна за знайомство, за подаровану книгу та побажали творчої наснаги та нових творів, як літературних, так і мистецьких.

До цієї зустрічі працівники бібліотеки підготували тематичну виставку «І ти побачиш – світ прекрасний», на завершення біля якої, за традицією, була зроблена групова світлина.

Світлана Ревган

Фото С.Ревган

Немає коментарів:

Дописати коментар

Бібліотека планує розмістити тут флеш-інфо

МЕТА БЛОГУ:

- Неформальний контакт з користувачами бібліотеки
- Публікація фото та відеоматеріалів
- Знайомство з новинами бібліотечного життя
- Публікація цікавих фактів
Знайомтесь з нашими матеріалами на блозі

Залишайте коментарі