Творчий клуб «Креативне рукоділля» – це відкрите, добровільне об'єднання студентської молоді, любителів рукоділля, які мають спільний інтерес і бажання оволодіти різноманітними техніками ручної праці, розвивати свої творчі здібності.
Організатором і засновником є читальна зала психолого-педагогічних наук (ППН) бібліотеки ВДПУ.
Клуб створений і діє на засадах добровільності і рівноправності його членів.
Вся робота клубу здійснюється при широкій ініціативі його членів та під керівництвом організаторів клубу.
Програма клубу поєднує теоретичні знання з практичними заняттями (майстер-класами).
Місце знаходження клубу: читальна зала психолого-педагогічних наук.
2022 р.
ПЛЯШКИ, ЯЭЧНА ШКАРАЛУПА ТА ФАНТАЗІЯ
З ЛЮБОВ'Ю ТА НАТХНЕННЯМ
БРОШКИ З БІСЕРУ ТА КРИСТАЛІВ
2021 р.
ВЕЛИКОДНІ ФАНТАЗІЇ
Ми працюємо дистанційно.
Вітальні листівки
та святкові подарунки - своїми руками
Букети з фантазією
Подарунки з ниток та інших підручних матеріалів
2020 р.
Ми працюємо дистанційно.
Напрямки сучасного мистецтва
Абстрактний експресіонізм — рух в абстрактному мистецтві, що акцентує увагу на процесі живопису, властивостях самого процесу малювання і взаємодії художника, фарби і полотна. Абстрактний експресіонізм зародився в Нью-Йорку на початку 1940. Його представники — Аршиль Горкі, Франц Кляйн, Джексон Поллок, Марк Ротко і Агнес Мартін.
Концептуальне мистецтво - мистецький рух постмодернізму, що склався в кінці 1960-х років під впливом дадаїстів, майстрів поп-арту й мінімального мистецтва. Концептуалісти ставлять своїм завданням перехід мистецтва від виконання художніх творів до вільних від матеріального втілення «художніх ідей» (т. з. концептів — загальних уявлень). Творчість осмислюється концептуалістами як близький по духу хеппенінгу, але статично зафіксований процес залучення глядача в «гру ідей». Це оформляється у вигляді графіків, діаграм, схем, цифр, формул, написів тощо.
Яскравими представниками українського концептуалізму є Фонд Мазоха та Олег Тістол.
Стрит-арт або стріт-арт — образотворче мистецтво, характерною особливістю якого є яскраво виражений урбаністичний стиль. Основна частина стрит-арта - графіті (спрей-арт), але не можна ототожнювати графіті і стрит-арт. До стрит-арту належать також постери (некомерційні), трафарети тощо.
.
Графіті — дряпати (дослівно «надряпані») — спершу так називали одну з технік настінного малярства. Пізніше цим словом скористалися археологи, використовуючи його як загальний термін на означення всіх видів випадкових написів і малюнків на стінах будинків. Нині це поняття розширило свої межі, під графіті розуміють будь-які неофіційні публічні тексти, разом зі сучасними. Та більше, саме сучасні привертають увагу вчених і журналістів, тому в свідомості людини нашого часу зі словом графіті асоціюється передусім добре відомий їй розпис будинків, прогонів на поверхах, ліфтів тощо.
Боді арт — це мистецтво прикрашати тіло. У широкому сенсі до цього поняття відносяться: макіяж (make up), татуювання і пірсинг (і інші види модифікації тіла), менді (біотату хною) і, власне, бодіпейнтінг (bodypainting) — мистецтво розпису тіла, або боді арт у вузькому сенсі слова. Сучасний боді арт знаходиться на стику графіки і живопису, декоративно-прикладного мистецтва, дизайну, макіяжу і стилю, перукарського мистецтва.
Неоекспресіонізм — тенденція у творчості певних художників США та Європи, особливо Німеччини, що виникла в кінці 1970-их років. Приросток нео – новий – означає відродження напрямів чи ідеалів. Художники знов удалися до виразних можливостей експресіонізму,створюючи щоразу промовистий індивідуальний стиль, часто сповнений агресії і нервової напруги.
|
Пропонуємо відео з методики виготовлення шкатулки з мішковини, шпагату та інших підручних матеріалів
Відео тут...
З звичайного блокнота - прекрасний подарунок:
Відео тут...
ВЕСІЛЬНІ ВІНОЧКИ
В рамках клубу "Креативне рукоділля",
провідний бібліотекар Федорук Броніслава Іванівна, передавала досвід створення
весільних віночків із воску, студентці магістратури ФІППУ Курячій Марії.
З НОВИМ РОКОМ
2020 р.
НОВОРІЧНІ ПРИКРАСИ СВОЇМИ РУКАМИ
Новорічні інсталяції та прикраси
в бібліотеці
У бібліотеці ВДПУ в різних структурних підрозділах розмістилися новорічні інсталяції. Використано книги, кольровий папір, дощик, витинанки та ін. підручні матеріали.
Новорічні прикраси з компакт-дисків.
Композиція з пластеліну
Гирлянда-декупаж
З кольорової тканини
Диско-штора
Новорічний світильник
Гірлянда з дисків та кольорових ниток та інші симпатичні вироби
З НОВИМ РОКОМ
Новий Рік на порозі. Ялинка - традиційний атрибут Новорічних та Різдвяних свят. Весь світ готується до святкування. Пропонуємо добірку світлин з сучасними новорічними ялинками, традиційними та креативними.
Головна ялинка України 2020
Претендентки на найкращу ялинку України 2020
Краща Новрорічна ялинка Європи. Вільнюс
ЯЛИНКОВИЙ КРЕАТИВ
Медики святкують
Любителям напоїв
Яйцефермерам
Ялинка ігромана
Ялинка велосипедиста
Офісний економ-клас
СМАЧНІ ЯЛИНКИ
Бізнес не дрімає
Новий рік зустрічає
УКРАЇНСЬКЕ РІЗДВО
Різдвяні традиції нашого народу мають тисячалітню історію, багаті та різноманітні. Вони знайшли широке відображення в культурі, мистецтві. Пропонуємо творчі роботи та світлини з відзначення Різдва на Україні.
Різдвяний стіл особливий. Святковий настрій, дванадцять страв за старовинними рецептами, а поміж ними головна та найсмачніша — кутя.
12 страв на різдвяний стіл символізують і кількість апостолів, і кількість місяців у році.
2019 р.
Творчість бібліотекарів:
інсталяція та виставка виробів до Всеукраїнського дня бібліотек
До Всесвітнього дня захисту дітей
В рамках клубу "Креативне рукоділля" дітки із ДНЗ- 27 створювали своїми руками птаха миру- голуба із паперу. Їм це було дуже цікаво і весело. Свої поробки вони забрали на згадку про нашу зустріч.
Також, найактивніші - розповідали віршики про щасливе дитинство. Бібліотекарі, в свою чергу, розповіли присутнім про дитячі книги, які є в фондах бібліотеки. Зустріч вдалася на славу! На згадку про цю подорож до країни книги, діти отримали в подарунок розфарбовки та книжечки з віршиками.
«Дряпанки», «мотанки» та «крапанки»
Крім писанок і крашанок до Великодня готують «дряпанки». Це пофарбовані у темний
колір яйця, що потім дряпаються для отримання малюнку.
Цікава техніка «крапанки» — яйця розмальовують
різнокольоровими крапинками. Існує дві версії їх виникнення. За однією з них,
крапочки — це зерно, що має прорости, а за другою — це сльози
Божої Матері.
Космічні яйця. Методика наступна: яйце замотати в серветку, зверху хаотично, по черзі, налити барвники різних кольорів, дати полежати в серветці хвилин 10, зняти, витерти
Космічні яйця. Методика наступна: яйце замотати в серветку, зверху хаотично, по черзі, налити барвники різних кольорів, дати полежати в серветці хвилин 10, зняти, витерти
Галактичні яйця. Яйце фарбуємо в чорний колір. Даємо підсохнути. Хаотично пензликом наносимо фіолетові, блідозелені та сині мазки. Після підсихання, наносимо клей та посипаємо блискітками
Позолочені яйця. Фарбуєте яйця в будь-який колір, даєте їм висохнути, потім приклеюєте шматочки золотистої фольги. Позолочені яйця готові
Позолочені яйця. Фарбуєте яйця в будь-який колір, даєте їм висохнути, потім приклеюєте шматочки золотистої фольги. Позолочені яйця готові
«ЧАРІВНИЙ СВІТ
НАЦІОНАЛЬНОГО КОСТЮМА:
14 березня у читальній залі
бібліотеки ВДПУ (корп. 3) відбувся цікавий захід «Чарівний світ національного
костюма: граючись –
вивчаємо!»
Працівники
навчально-методичного відділу разом з викладачем кафедри германської і слов’янскої філології та зарубіжної
літератури доц. Д. О. Жмурко організували виставку ляльок у народних костюмах
світу та перегляд відповідної літератури.
Відвідачі
мали можливість ознайомитися з чудовою колекцією ляльок понад ста народів та
національностей, доторкнутися до захоплюючої історії костюмів і ляльок з
давнини до сьогодення. Дякуємо всім, хто долучився до цього яскравого свята!
Різдвяні трафарети
Новорічні сніжинки з селіконового герметика.
Шаблони сніжинок можна знайти в Інетернеті та роздрукувати. На шаблон накладаємо пергаментний папір. Нагріваємо самоклеючий пістолет. Малюємо сніжинку. Відділяємо сніжинку від пергаментного паперу.
Після застигання клейкої маси, наносимо пензликом клей ПВА на сніжинку та посипаємо її блискітками.
2018 р.
ОРИГІНАЛЬНІ КАРТИНИ ІЗ КЛАПТІВ ДЖИНСІВ
Креативна реклама
Мистецтво усюди
Портрети на тканині
Креативне книжкове мистецтво
Смачна і пишна паска з білою глазур'ю та родзинками – головна страва Великодня. Існує багато рецептів. Пропонуємо один з них:
*****************************************************
Одне з найголовніших місць на Великодньому столі традиційно займають яйця. Саме з яєць починається Пасхальна трапеза, яйця дарують гостям, рідним, сусідам, друзям – усім, кого вітаєте ви, і хто вітає вас з цим світлим святом. Саме тому особливе значення приділяється прикрасі великодніх яєць.
Кожен рік (http://lovelylife.in.ua) придумує щось новеньке зі звичайних яєць та створює справжні витвори мистецтва. Природно, щоб з яйця вийшов шедевр, готові пасхальні набори у вигляді “термоплівок”, наклейок і целофанових стрічок краще не використовувати.
Вам знадобляться живі квіти, ажурна тасьма, мереживо, оксамитові та атласні стрічки, красивий гофрований або просто яскравий кольоровий папір, фарби і безліч інших, найрізноманітніших речей, які можна використовувати в оздобленні великодніх яєць.
Для того, щоб прикрасити великодні яйця таким чином, необхідно вибрати серветки з красивими кольоровими малюнками. В якості фону краще виглядають білі яйця, хоча все залежить від кольору серветки.
Коли приготування закінчені, потрібно просто відокремити верхній шар серветки і вирізати потрібний фрагмент. Після – прикладіть картинку до шкаралупи. Поверх малюнка нанесіть желатиновий клей або клейстер від центру до країв.
Нанести малюнок на вже пофарбовані пасхальні яйця можна за допомогою цукрової пудри. Це дозволить створити стильні фактурні візерунки. Для цього склянку цукрової пудри необхідно змішати з невеликим об’ємом води до густої консистенції. Отримана маса повинна бути однорідною, без грудок. Тепер її досить набрати в кондитерський шприц і нанести візерунок.
******************************
Фарбування яєць натуральними барвниками
Подарунки жо Міжнародного жіночого дня своїми руками
Новорічні інсталяції в бібліотеці ВДПУ
Пропонуємо увазі читачів новорічні інсталяції, що були представлені відділом обслуговування навчально-методичною літературою та зберігання фондів в холі бібліотеки.
Куточки креативу
Ідеї для творчості
Для стильних свічок - використовуйте алюмінієвий скотч.
Гарний подарунковий блокнот якщо обернути блокнот в шкіру - можна отримати гарний подарунок.
Новорічні салати, торти та ін....
https://shefkuhar.com.ua/vash-recepti/1364-novorchn-salati-2015-kulnarn-recepti.html - салати
https://shefkuhar.com.ua/vash-recepti/1371-novorchn-torti-2015-kulnarn-recepti.html - торти
Як зробити ялинкові іграшки своїми руками
Коли приходить час наряджати ялинку, атмосфера новорічних свят наповнює весь будинок! Як зробити ялинкові іграшки на Новий рік 2018 своїми руками? Виявляється, дуже просто!
Пам’ятайте, що варіантів ялинкових прикрас існує безліч на будь-який смак, головне – проявити фантазію та, власне, перейти до створення краси.
Перетворитися на чудову прикрасу для зеленої красуні може звичайна лампочка! Ви можете як розфарбувати її однотонними кольорами, так і прикрасити святковою мішурою, намалювати новорічні деталі або доповнити солодощами.
Також гарними та простими прикрасами для святкової ялини стануть помпони:різнокольорові, однотонні, вовняні, паперові…
Шишки дозволять святковому деревцю виглядати природнішим. Крім того, що ви можете просто прикрасити дерево лісовими або штучними шишками, можна покрити їх снігом (з вати, фарби або штучного снігу), доповнити іншими святковими аксесуарами та зробити частиною цілої композиції!
Ялинкові іграшки своїми руками ви також можете зшити. Для цього підійдуть найрізноманітніші матеріали, кольори та ідеї. Ви можете скористатися як звичайними формами, так і знайти готові шаблони в інтернеті.
Звичайно, доповнити новорічну красуню можна і солодощами. Для цього підійдуть не тільки цукерки та мандарини, а й пряники, печиво, апельсини, кориця, шоколад і багато іншого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ігри для компанії на Новий рік 2018
Також ялинкові іграшки на Новий рік 2018 ви можете вирізати: з картону, паперу, тканини… сміливо експериментуйте!
Вчимося новому
До Новорічних свят 2016
14. 11.2016 члени клубу "Креативне рукоділля" виготовляли сніговичків. Майстер-клас проводила бібліограф Людмила Швець. Творили студенти та працівники бібліотеки
Снігвичків створювали з шкарпеток та іншого підручного матеріалу.
Презентація творчих здобутків членів клубу "Креативне рукоділля"
21.05.2015 р. в бібліотеці ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського відбулась презентація творчого клубу «Креативне рукоділля».
Бібліотекар Беринда В. М. ознайомила студентів з метою організації клубу, з головними напрямками його роботи : розкриття творчого потенціалу студентської молоді.
В травні відзначається Міжнародний день родини. Бібліотека не залишилася осторонь від цієї події.
До уваги присутніх була представлена виставка робіт, виготовлених руками бібліотекарів та їх дітей «З родини йде життя людини».
Виставку супроводжував перегляд літератури «Любителям рукоділля». Присутніх найбільше зацікавили книги Романцова С. «Школа ремесел: художнє витинання з паперу. Тістопластика», «Школа ремесел: писанкарство, лозоплетіння, ліплення з глини», «Школа ремесел: орігамі, пап’є – маше, паперова пластика»
Бібліотекар Єрмакова В. Л. розповіла про різні техніки представлених робіт на виставці.
Про орнамент та композицію бісероплетіння, давала корисні поради щодо підбору бісеру, ниток, голки, підбору кольорової гами. Розповіла про вишивку картин, рушників: як краще обрати матеріал, як швидко і красиво навчитися творити дива своїми руками.
На виставці була представлена і м’яка іграшка. Справжнім іграшковим майстром може стати людина, яка має добре серце, спостережливе око та вмілі руки.
З великою цікавістю і захопленням розглядали студенти вироби виконані в техніці орігамі, вони мали змогу дізнатися про цей вид роботи з папером: як потрібно підбирати папір, адже для виконання різних фігурок потрібний різний за фактурою і структурою папір.
Погляд глядачів привернуло яблуко, яке доповнювало виставку, виготовлене в техніці пап’є – маше, воно виглядало неначе справжнє, спокушаючи глядачів своєю привабливістю. Студенти дізналися про техніку виготовлення такого виробу, як правильно приготувати клей, підготувати папір або картон для роботи, вивчити послідовність дій.
Своєю неповторністю зачаровували глядачів вироби виготовлені в техніці квілінг та холодний фарфор.
Бібліотекарі показали студентам які вони креативні і цікаві особистості і завжди готові передавати свої знання, уміння і навички тим, хто прагне творчої праці.
Користувачі мали змогу оцінити вироби з вишивки, квілінгу, орігамі тощо - Каті Чернелівської, Іри Баланюк, Богдани Воробйової, Аліни Прокопчук та Данила Коношевського
Студентська молодь, яка зацікавилась цими техніками зможе відвідувати майстер класи , які організовуватиме клуб і з часом самостійно буде створювати шедеври своїми руками.
Користувачі мали змогу оцінити вироби з вишивки, квілінгу, орігамі тощо - Каті Чернелівської, Іри Баланюк, Богдани Воробйової, Аліни Прокопчук та Данила Коношевського
Студентська молодь, яка зацікавилась цими техніками зможе відвідувати майстер класи , які організовуватиме клуб і з часом самостійно буде створювати шедеври своїми руками.
Арсенал творчих ідей
Майстер-клас з техніки бісероплетіння проводить зав. сектором відділу обслуговування навчально-методичною літературою Вікторія Єрмакова.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Бібліотека планує розмістити тут флеш-інфо