Творчий клуб "Креативне рукоділля"  • Творчий клуб «Креативне рукоділля» – це відкрите, добровільне об'єднання студентської молоді, любителів рукоділля, які мають спільний інтерес і бажання оволодіти різноманітними техніками ручної праці, розвивати свої творчі здібності.

  •  Організатором і засновником є читальна зала психолого-педагогічних наук (ППН) бібліотеки ВДПУ.

  • Клуб створений і діє на засадах добровільності і рівноправності його членів.

  • Вся робота клубу здійснюється при широкій ініціативі його членів та під керівництвом організаторів клубу.

  • Програма клубу поєднує теоретичні знання з практичними заняттями (майстер-класами).

  • Місце знаходження клубу: читальна зала психолого-педагогічних наук.


2022 р.


ЯЛИНКОВІ ПРИКРАСИ З БІСЕРУ - ЕКОЯЛИНКИ 
ХОЛОДНИЙ ФАРФОР ТА ДЕКУПАЖ, КРАКЕЛЮР.
ПЛЯШКИ, ЯЭЧНА ШКАРАЛУПА ТА ФАНТАЗІЯ

ВИШИВКА
З ЛЮБОВ'Ю ТА НАТХНЕННЯМ
БРОШКИ З БІСЕРУ ТА КРИСТАЛІВ


2021 р.

  ВЕЛИКОДНІ ФАНТАЗІЇ  


Ми працюємо дистанційно.

Вітальні листівки 
та святкові подарунки - своїми руками
Букети з фантазією

Подарунки з ниток та інших підручних матеріалівБукети з цукерок. Подарунки солодкі, вони неодмінно сподобаються, але на відміну від традиційної коробочки цукерок, виглядають оригінальніше


Букети з продуктів
2020 р.


Ми працюємо дистанційно.


  Напрямки сучасного мистецтва

 Абстрактний експресіонізм  — рух в абстрактному мистецтві, що акцентує увагу на процесі живопису, властивостях самого процесу малювання і взаємодії художника, фарби і полотна. Абстрактний експресіонізм зародився в Нью-Йорку на початку 1940. Його представники — Аршиль Горкі, Франц Кляйн, Джексон Поллок, Марк Ротко і Агнес Мартін.
Концептуальне мистецтвомистецький рух постмодернізму, що склався в кінці 1960-х років під впливом дадаїстів, майстрів поп-арту й мінімального мистецтва. Концептуалісти ставлять своїм завданням перехід мистецтва від виконання художніх творів до вільних від матеріального втілення «художніх ідей» (т. з. концептів — загальних уявлень). Творчість осмислюється концептуалістами як близький по духу хеппенінгу, але статично зафіксований процес залучення глядача в «гру ідей». Це оформляється у вигляді графіків, діаграм, схем, цифр, формул, написів тощо.
Яскравими представниками українського концептуалізму є Фонд Мазоха та Олег Тістол.Стрит-арт або стріт-арт — образотворче мистецтво, характерною особливістю якого є яскраво виражений урбаністичний стиль. Основна частина стрит-арта - графіті (спрей-арт), але не можна ототожнювати графіті і стрит-арт. До стрит-арту належать також постери (некомерційні), трафарети тощо.

.


Графіті  — дряпати (дослівно «надряпані») — спершу так називали одну з технік настінного малярства. Пізніше цим словом скористалися археологи, використовуючи його як загальний термін на означення всіх видів випадкових написів і малюнків на стінах будинків. Нині це поняття розширило свої межі, під графіті розуміють будь-які неофіційні публічні тексти, разом зі сучасними. Та більше, саме сучасні привертають увагу вчених і журналістів, тому в свідомості людини нашого часу зі словом графіті асоціюється передусім добре відомий їй розпис будинків, прогонів на поверхах, ліфтів тощо.


Боді арт  — це мистецтво прикрашати тіло. У широкому сенсі до цього поняття відносяться: макіяж (make up), татуювання і пірсинг (і інші види модифікації тіла), менді (біотату хною) і, власне, бодіпейнтінг (bodypainting) — мистецтво розпису тіла, або боді арт у вузькому сенсі слова. Сучасний боді арт знаходиться на стику графіки і живопису, декоративно-прикладного мистецтва, дизайну, макіяжу і стилю, перукарського мистецтва.Неоекспресіонізм — тенденція у творчості певних художників США та Європи, особливо Німеччини, що виникла в кінці 1970-их років. Приросток нео – новий – означає відродження напрямів чи ідеалів. Художники знов удалися до виразних можливостей експресіонізму,створюючи щоразу промовистий індивідуальний стиль, часто сповнений агресії і нервової напруги.  Витвори сучасного мистецтваПропонуємо відео з методики виготовлення шкатулки з мішковини, шпагату та інших підручних матеріалів

 Відео тут...

З звичайного блокнота - прекрасний подарунок:
Відео тут...
ВЕСІЛЬНІ ВІНОЧКИ


В рамках клубу "Креативне рукоділля", провідний бібліотекар Федорук Броніслава Іванівна, передавала досвід створення весільних віночків із воску, студентці магістратури ФІППУ Курячій Марії.


З НОВИМ РОКОМ

2020 р.

НОВОРІЧНІ ПРИКРАСИ СВОЇМИ РУКАМИ

Новорічні інсталяції та прикраси
 в бібліотеці


У бібліотеці ВДПУ в різних структурних підрозділах розмістилися новорічні інсталяції. Використано книги, кольровий папір, дощик, витинанки та ін. підручні матеріали.

Новорічні прикраси з компакт-дисків. 

Вважається що епоха компакт-дисків пройшла, але далеко не всі поспішають розлучатися з нажитим добром. З непотрібних дисків можна виготовити багато ексклюзивних речей. Можна навіть зробити сніжні замети.

Композиція з  пластеліну  Гирлянда-декупажЗ кольорової тканини
Диско-штораНоворічний світильник

Гірлянда з дисків та кольорових ниток та інші симпатичні вироби

                      Новорічні інтер'єриЗ НОВИМ РОКОМ 


Новий Рік на порозі. Ялинка - традиційний атрибут Новорічних та Різдвяних свят. Весь світ готується до святкування. Пропонуємо добірку світлин з  сучасними новорічними ялинками, традиційними та креативними.


Головна ялинка України 2020


Претендентки на найкращу ялинку України 2020


Краща Новрорічна ялинка Європи. Вільнюс

ЯЛИНКОВИЙ КРЕАТИВ


Медики святкують
Любителям напоївЯйцефермерам


Ялинка ігромана


Ялинка велосипедистаОфісний економ-клас

СМАЧНІ ЯЛИНКИ


Бізнес не дрімає


Новий рік зустрічає
Ялинки, прикраси та інше від шеф-кухарів та кондитерівУКРАЇНСЬКЕ РІЗДВО


Різдвяні традиції нашого народу мають тисячалітню історію, багаті та різноманітні. Вони знайшли широке відображення в культурі, мистецтві.  Пропонуємо творчі роботи та світлини з відзначення Різдва на Україні.
Різдвяний стіл особливий. Святковий настрій, дванадцять страв за старовинними рецептами, а поміж ними головна та найсмачніша — кутя.
12 страв на різдвяний стіл символізують і кількість апостолів, і кількість місяців у році.2019 р.

Творчість бібліотекарів: 

інсталяція та виставка виробів до Всеукраїнського дня бібліотек

 До Всесвітнього дня захисту дітей 


В рамках клубу "Креативне рукоділля" дітки із ДНЗ- 27 створювали своїми руками птаха миру- голуба із паперу. Їм це було дуже цікаво і весело. Свої поробки вони забрали на згадку про нашу зустріч. 
Також, найактивніші - розповідали віршики про щасливе дитинство. Бібліотекарі, в свою чергу, розповіли присутнім про дитячі книги, які є в фондах бібліотеки. Зустріч вдалася на славу! На згадку про цю подорож до країни книги, діти отримали в подарунок розфарбовки та книжечки з віршиками.«Дряпанки», «мотанки» та «крапанки»

Крім писанок і крашанок до Великодня готують  «дряпанки». Це пофарбовані у темний колір яйця, що потім дряпаються для отримання малюнку.
Інколи виготовляють «яйця-мотанки». Для цього до яйця приклеюють різнокольорові нитки.Цікава техніка «крапанки» — яйця розмальовують різнокольоровими крапинками. Існує дві версії їх виникнення. За однією з них, крапочки — це зерно, що має прорости, а за другою — це сльози Божої Матері.

Космічні яйцяМетодика наступна: яйце замотати в серветку, зверху хаотично, по черзі, налити барвники різних кольорів, дати полежати в серветці хвилин 10, зняти, витерти 


Галактичні яйцяЯйце фарбуємо в чорний колір. Даємо підсохнути. Хаотично пензликом наносимо фіолетові, блідозелені та сині мазки. Після підсихання, наносимо клей та посипаємо блискітками
Позолочені яйця. Фарбуєте яйця в будь-який колір, даєте їм висохнути, потім приклеюєте шматочки золотистої фольги.  Позолочені яйця готові 


Також яйця: розмальовують ручками, фарбують не повністю, або під різними кутами, оклеюють конфеті, крупами, використовують декупаж, кракелюр... Популярні композиції в вигляді гніздечок, тематичні композиції.
«ЧАРІВНИЙ СВІТ НАЦІОНАЛЬНОГО КОСТЮМА: 

ГРАЮЧИСЬ – ВИВЧАЄМО!»

14 березня у читальній залі бібліотеки ВДПУ (корп. 3) відбувся цікавий захід «Чарівний світ національного костюма: граючись – вивчаємо!» 
Працівники навчально-методичного відділу разом з викладачем кафедри германської і словянскої філології та зарубіжної літератури доц. Д. О. Жмурко організували виставку ляльок у народних костюмах світу та перегляд відповідної літератури.
Відвідачі мали можливість ознайомитися з чудовою колекцією ляльок понад ста народів та національностей, доторкнутися до захоплюючої історії костюмів і ляльок з давнини до сьогодення. Дякуємо всім, хто долучився до цього яскравого свята! 


Різдвяні трафаретиНоворічні сніжинки з селіконового герметика.

Шаблони сніжинок можна знайти в Інетернеті та роздрукувати. На шаблон накладаємо пергаментний папір. Нагріваємо самоклеючий пістолет. Малюємо сніжинку. Відділяємо сніжинку від пергаментного паперу. 
Після застигання клейкої маси, наносимо пензликом клей ПВА на сніжинку та посипаємо її блискітками.2018 р.
ОРИГІНАЛЬНІ КАРТИНИ ІЗ КЛАПТІВ ДЖИНСІВ
Креативна реклама

Мистецтво усюди

Мистецтво усюди: Креативні каналізаційні люки з Японії (ФОТО)
 Портрети на тканині
Креативне книжкове мистецтво
3D живопис


Фрактал мистецтваГотуємось до Великодня


Смачна і пишна паска з білою глазур'ю та родзинками – головна страва Великодня. Існує багато рецептів. Пропонуємо один з них: *****************************************************

Одне з найголовніших місць на Великодньому столі традиційно займають яйця. Саме з яєць починається Пасхальна трапеза, яйця дарують гостям, рідним, сусідам, друзям – усім, кого вітаєте ви, і хто вітає вас з цим світлим святом. Саме тому особливе значення приділяється прикрасі великодніх яєць.
Кожен рік (http://lovelylife.in.ua)  придумує  щось новеньке зі звичайних яєць та створює  справжні витвори мистецтва. Природно, щоб з яйця вийшов шедевр, готові пасхальні набори у вигляді “термоплівок”, наклейок і целофанових стрічок краще не використовувати.Вам знадобляться живі квіти, ажурна тасьма, мереживо, оксамитові та атласні стрічки, красивий гофрований або просто яскравий кольоровий папір, фарби і безліч інших, найрізноманітніших речей, які можна використовувати в оздобленні великодніх яєць.


Для того, щоб прикрасити великодні яйця таким чином, необхідно вибрати серветки з красивими кольоровими малюнками. В якості фону краще виглядають білі яйця, хоча все залежить від кольору серветки.


Коли приготування закінчені, потрібно просто відокремити верхній шар серветки і вирізати потрібний фрагмент. Після – прикладіть картинку до шкаралупи. Поверх малюнка нанесіть желатиновий клей або клейстер від центру до країв.


Нанести малюнок на вже пофарбовані пасхальні яйця можна за допомогою цукрової пудри. Це дозволить створити стильні фактурні візерунки. Для цього склянку цукрової пудри необхідно змішати з невеликим об’ємом води до густої консистенції. Отримана маса повинна бути однорідною, без грудок. Тепер її досить набрати в кондитерський шприц і нанести візерунок.


******************************
Фарбування яєць натуральними барвниками
Подарунки жо Міжнародного жіночого дня своїми руками
Новорічні інсталяції в бібліотеці ВДПУ


Пропонуємо увазі читачів новорічні інсталяції, що були  представлені відділом обслуговування навчально-методичною літературою та зберігання фондів в холі бібліотеки.

Куточки креативу 

Ідеї для творчостіДля  стильних свічок - використовуйте алюмінієвий скотч.


Гарний подарунковий блокнот якщо обернути блокнот в шкіру - можна отримати гарний подарунок.

 
Куточок гарного настрою своїми руками


Закладки для книг


Новорічні салати, торти та ін.... 
Як зробити ялинкові іграшки своїми руками

Коли приходить час наряджати ялинку, атмосфера новорічних свят наповнює весь будинок! Як зробити ялинкові іграшки на Новий рік 2018 своїми руками? Виявляється, дуже просто!


Пам’ятайте, що варіантів ялинкових прикрас існує безліч на будь-який смак, головне – проявити фантазію та, власне, перейти до створення краси.
Перетворитися на чудову прикрасу для зеленої красуні може звичайна лампочка! Ви можете як розфарбувати її однотонними кольорами, так і прикрасити святковою мішурою, намалювати новорічні деталі або доповнити солодощами.
Як зробити ялинкові іграшки на Новий рік 2017 своїми руками? Виявляється, дуже просто!

Як зробити ялинкові іграшки на Новий рік 2018 своїми руками? Виявляється, дуже просто!
1
Стара лампочка може стати чудовою прикрасою для новорічної ялинки!
Стара лампочка може стати чудовою прикрасою для новорічної ялинки!
5.1
3
7
Також гарними та простими прикрасами для святкової ялини стануть помпони:різнокольорові, однотонні, вовняні, паперові…
Красивою і простою прикрасою для святкової ялини стануть помпони

Красивою і простою прикрасою для святкової ялини стануть помпони

10
8
9
А зробити помпон зовсім нескладно!
А зробити помпон зовсім нескладно!
А зробити помпон зовсім нескладно!
Ще один приклад
Шишки дозволять святковому деревцю виглядати природнішим. Крім того, що ви можете просто прикрасити дерево лісовими або штучними шишками, можна покрити їх снігом (з вати, фарби або штучного снігу), доповнити іншими святковими аксесуарами та зробити частиною цілої композиції!
Шишки дозволять виглядати святковому деревцю натуральнішим
Шишки дозволять виглядати святковому деревцю натуральнішим
18.1

16
Сніжок на шишках виглядатиме чудово
Сніжок на шишках виглядатиме чудово
18
Ялинкові іграшки своїми руками ви також можете зшити. Для цього підійдуть найрізноманітніші матеріали, кольори та ідеї. Ви можете скористатися як звичайними формами, так і знайти готові шаблони в інтернеті.
Ялинкові іграшки своїми руками ви можете і зшити.
Ялинкові іграшки своїми руками ви також можете зшити
21
23
20
22
Звичайно, доповнити новорічну красуню можна і солодощами. Для цього підійдуть не тільки цукерки та мандарини, а й пряники, печиво, апельсини, кориця, шоколад і багато іншого.
Солодощі стануть чудовою ідеєю ялинкової іграшки на новий рік 2017 своїми руками
Солодощі стануть чудовою ідеєю ялинкової іграшки на Новий рік 2018 своїми руками
25
26
Підсушений апельсин і палички кориці  не тільки добре виглядатимуть на ялинці, а й наповнюватимуть кімнату приємним ароматом
Підсушений апельсин і палички кориці не тільки добре виглядатимуть на ялинці, а й наповнюватимуть кімнату приємним ароматом
29 (2)
28.1
Також ялинкові іграшки на Новий рік 2018 ви можете вирізати: з картону, паперу, тканини… сміливо експериментуйте!
29


Вчимося новому

Працівники бібліотеки вивчали методику розпису пасхальних яєць в творчій майстерні Теттяни Пірус.
До Новорічних свят 2016

14. 11.2016 члени клубу "Креативне рукоділля" виготовляли сніговичків. Майстер-клас проводила бібліограф Людмила Швець. Творили студенти та працівники бібліотеки

Снігвичків створювали з шкарпеток та іншого підручного матеріалу.
Презентація творчих здобутків членів клубу "Креативне рукоділля" 21.05.2015 р. в бібліотеці ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського відбулась презентація творчого клубу «Креативне рукоділля».


Бібліотекар Беринда В. М. ознайомила студентів  з метою організації клубу, з  головними напрямками його роботи : розкриття творчого потенціалу студентської молоді.
 В травні відзначається Міжнародний день родини. Бібліотека не залишилася осторонь від цієї події.
    До уваги присутніх була представлена виставка робіт, виготовлених руками бібліотекарів та їх дітей «З родини йде життя людини». Виставку супроводжував перегляд літератури «Любителям рукоділля». Присутніх найбільше зацікавили книги Романцова С. «Школа ремесел: художнє витинання з паперу. Тістопластика», «Школа ремесел: писанкарство, лозоплетіння, ліплення з глини», «Школа ремесел: орігамі, пап’є – маше, паперова пластика»
Бібліотекар Єрмакова В. Л. розповіла про різні техніки представлених робіт на виставці.


Про орнамент та композицію бісероплетіння, давала корисні поради щодо підбору бісеру, ниток, голки, підбору кольорової гами. Розповіла про вишивку картин, рушників: як краще обрати матеріал, як швидко і красиво навчитися творити дива своїми руками.

На виставці була представлена і мяка іграшка. Справжнім іграшковим майстром може стати людина, яка має добре серце, спостережливе око та вмілі руки.

З великою цікавістю і захопленням розглядали студенти вироби виконані в техніці орігамі, вони мали змогу дізнатися про цей вид роботи з папером: як потрібно підбирати папір, адже для виконання різних фігурок потрібний різний за фактурою і структурою папір.Погляд глядачів привернуло яблуко, яке доповнювало виставку,  виготовлене в техніці папє – маше, воно виглядало неначе справжнє, спокушаючи глядачів своєю привабливістю. Студенти дізналися про техніку виготовлення   такого виробу, як правильно приготувати клей, підготувати папір або картон для роботи, вивчити послідовність дій.


   
   
    Своєю неповторністю зачаровували глядачів вироби виготовлені в техніці квілінг та холодний фарфор.
    Бібліотекарі показали студентам які  вони  креативні і цікаві особистості і завжди  готові передавати свої знання, уміння і навички тим, хто прагне творчої праці.
    Користувачі мали змогу оцінити вироби з вишивки, квілінгу, орігамі тощо - Каті Чернелівської, Іри Баланюк, Богдани Воробйової, Аліни Прокопчук та Данила Коношевського

    Студентська молодь, яка зацікавилась цими техніками зможе відвідувати майстер класи , які організовуватиме клуб і з часом самостійно буде створювати шедеври своїми руками. 

    

Арсенал творчих ідей
Майстер-клас з техніки бісероплетіння проводить зав. сектором відділу обслуговування навчально-методичною літературою Вікторія Єрмакова.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Бібліотека планує розмістити тут флеш-інфо

МЕТА БЛОГУ:

- Неформальний контакт з користувачами бібліотеки
- Публікація фото та відеоматеріалів
- Знайомство з новинами бібліотечного життя
- Публікація цікавих фактів
Знайомтесь з нашими матеріалами на блозі

Залишайте коментарі