Літературно-музична студія "Гармонія"





"Гармонія"
пропонує цикли заходів




- творчі зустрічі 
 -  презентації        
 - мелодекламації 
 -  вечори                    
-  майстер-класи 
 -  конкурси              
 -  вікторини           
 -  огляди                    
 -  перегляди            
 -  інсталяції
-   салони          
 -  поради                  
 -  цікаві факти
-  біографічні блоки

 2022 рік 

  Музичні дати

 31 березня відзначається 290 років від дня народження Франца Йозефа Гайдна, австрійського диригента, композитора. Представник віденської класичної школи, один з основоположників таких музичних жанрів, як симфонія і струнний квартет. Для музики Гайдна характерною є широта фольклорних зв'язків. Він автор 104 симфоній, 83 квартетів, 52 фортепіанних сонат, ораторій. Автор музики гімну Австро-Угорщини, що згодом стала за основу гімну Німеччини.

Гайдн дуже хотів стати учнем Ніколи Порпори, але уроки у того коштували великих грошей. Тому Гайдн домовився з ним про те, що під час уроків він буде сидіти за фіранкою і слухати, не заважаючи нікому.


Гайдн старанно займався вивченням творів Емануеля Баха й теорією композиції. Написані ним у той період сонати для клавесина були видані й звернули на себе увагу шанувальників музики. Першими великими його творами були дві меси brevis, F-dur і G-dur, написані у 1749 році ще до виходу його з капели собору святого Стефана. 

У 1759 році Гайдн отримав посаду капельмейстера при дворі графа Карла фон Морціна, де керував невеликим оркестром — для нього композитор написав свої перші симфонії. Однак невдовзі фон Морцін почав зазнавати фінансових труднощів й припинив діяльність свого музичного проекту.

У 1760 році Гайдн одружився з Марією-Анне Келлер. Дітей у них не було, про що композитор сильно жалкував.

У 1761 році Гайднові було запропоновано посаду капельмейстера у князя Пауля Антона Естергазі — глави надзвичайно багатої угорської сім'їі.


За майже тридцятирічну кар'єру при дворі Естергазі композитор написав велику кількість творів, його популярність зросла. У 1781 році під час перебування у Відні Гайдн познайомився і подружився з Вольфгангом Моцартом.  

У 1790 році, після смерті Міклоша Йосифа Естергазі, його син і спадкоємець, князь Антон Естергазі, не будучи шанувальником музики, розпустив оркестр. У 1791 році Гайдн отримав контракт на роботу в Англії. Згодом він багато працював в Австрії та Великій Британіїї. 

У 1792 році, будучи проїздом у Бонні, він познайомився з молодим Людвігом ван Бетховеном і взяв його до себе в учні.

Гайдн оселився у Відні у 1795 році. Тут він написав дві свої знамениті ораторії: «Створення світу» (1798) й «Пори року» (1801).

Останніми його творами стали «Harmoniemesse» (1802) та незакінчений струнний квартет опус 103 (1802). 

Помер композитор у Відні у віці 77 років 31 травня 1809 року, незабаром після нападу на Відень французької армії під проводом Наполеона.   15 червня 1809 року, у церкві Шотландського монастиря   у Відні відбулась панахида, на якій було виконано Реквієм Вольфганга Моцарта.

 Цікаві факти з життя та творчості:

·     -  Вважають, що день народження Йозефа Гайдна 31 березня. Але у його свідоцтві була зазначена інша дата – 1 квітня. Якщо вірити щоденникам композитора, то така незначна зміна була зроблена для того, щоб не відзначати своє свято у день дурня.

·      -  Маленький Йозеф був настільки талановитий, що вже у 6 років умів грати на барабанах! Коли раптово помер барабанщик, який мав брати участь у ході з приводу Великого тижня, замінити його попросили Гайдна. Т.к. майбутній композитор був невисокий, за рахунок особливостей віку, то перед ним йшов горбочок, у якого на спині був прив'язаний барабан, і Йозеф міг спокійно грати на інструменті. Раритетний барабан і досі існує. Він знаходиться у Хайнбурзькій церкві.

·      -  Співочий голос молодого Гайдна був настільки вражаючим, що його попросили приєднатися до школи церковно-хорового співу Собору Св. Стефана у Відні, коли хлопцеві було лише п'ять років.

  -      Хормейстер Собору Св. Стефана запропонував піддати Гайдна певної операції, щоб перешкодити ламанні голосу, але на щастя батько майбутнього композитора заступився і запобіг йому.

·      -  Коли в 47 років померла мати композитора, батько досить швидко взяв за дружину молоденьку служницю, якій було 19 років. Різниця між віком Гайдна та мачухи була лише 3 роки, причому "син" виявився старшим.



·      -  Гайдн любив дівчину, яка пішла в монастир. Тоді музичний геній покликав заміж старшу сестру коханої - Ганну Марію. Але це необдумане рішення ні до чого доброго не призвело. Дружина виявилася сварливою і не розуміла музичні захоплення чоловіка. Гайдн писав, що Ганна Марія його нотними рукописами користувалася як кухонне начиння.


 2020-2021 роки 

 Музичні дати

17 червня (1882 р.) день народження Ігоря Стравинського, українського композитора і диригента, піаніста, і письменника.





Народився в сім’ї співака Маріїнського театру Ф. Стравинського і Г. Холодовської зі старовинного козацького роду Сулим.
Після прем’єри "Фантастического скерцо" (1909) отримав від С.Дягілєва замовлення на балети, прем’єри яких відбулися в Парижі (Франція), принісши композитору світ. славу: "Жар-птица" (1910), "Петрушка" (1911) и "Весна священная" (1913).



Значну частину своїх творів Стравинський писав на українській землі, а їхні джерела знаходив в українському фольклорі. Райським куточком для своєї творчості Ігор Стравинський називав містечко Устилуг поблизу Володимира-Волинського. Він приїжджав сюди до родини. Тут зустрів своє кохання, жінку, з якою поєднав долю, — киянку Катерину Носенко.

  Музичні дати



15 червня (1843) день народження Едварда Гріга, (повне ім'я Едвард Хагеруп Гріг) норвезького композитора періоду романтизму, музичного діяча, піаніста, диригента, основоположника норвезької професійної композиторської школи.



Гріг був композитором яскравого національного типу. У його творчості переважають малі, переважно ліричні інструментальні форми, у яких і написано більшість його фортепіанних і оркестрових п'єс, а також пісенний жанр. Десять зошитів Ліричних п'єс для фортепіано (1867—1901 роки) — вершина творчості композитора.


 Книги-ювіляри 2020


425 років з часу публікації всесвітньовідомої трагедії Вільяма Шекспіра «Ромео та Джульетта».

Написана англійською мовою близько 1595 року.
Безпосереднім джерелом трагедії була поема Артура Брука «Ромео і Джульєтта», однак ще до Брука ця старовинна італійська легенда переповідалася багато разів. Ця трагедія не схожа на пізніші трагедії Шекспіра. В ній багато комедійного, ліричного, фарсового.

Трагедія Ромео і Джульєтти викликала великий інтерес у представників найрізноманітніших мистецтв. На цю тему створено цілу низку музичних поем, серед авторів яких Гуно, Берліоз, Свендсен, Чайковський, Прокоф'єв. 





На канві п'єси побудований мюзикл Бернстайна «Вест-Сайдська історія».

Перша екранізація датується 1902 роком (німе кіно). Остання екранізація датується 2015 р.




За мотивами книги створено безліч кіносюжетів, окремі з них значно відрізняються від реального. Наприклад: "Романов і Джульєтта" , США, 1960 г. - фільм за однойменною комедії Пітера Устінова. Пародія часів холодної війни. Шекспірівський мотив: діти радянського і американського послів в Конкордії - Ігор Романов і Джульєтта Моулсворт закохані одне в одного ...

Українською виставу «Ромео і Джульєтта» вперше поставили 1938 року Дніпропетровський ТЮГ ім. Пушкіна та Харківський ТЮГ ім. Горького. З того часу спектакль в репертуарі кращих театрів України.











2019 рік.

Світова музична класика.

18.11.2019 книгозбірня в рамках бібліотечного клубу "Гармонія" організувала зустріч з старшим викладачем кафедри музикознавства та інструментальної підготовки Шатковською І. С., яка  провела лекцію за темою: 

"Окремі риси постаті П. І. Чайковського."





Присутні ближче познайомилися з неординарним композитором, диригентом, музичним критиком. Детальніше дізналися про Браїлівський період творчості композитора.




Ірина Станіславівна розповіла працівникам бібліотеки про кращі твори композитора різних жанрів та напрямів,  його внесок в розвиток російського балету та відповіла на запитання бібліотекарів.




Творча зустріч з відомим композитором

Ольгою Янушкевич

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день музики, який був заснований за ініціативи Міжнародної музичної ради при ЮНЕСКО.

Метою цього свята є поширення музичного мистецтва у всіх прошарках суспільства і реалізації ідеалів миру і дружби між народами, розвитку культур, обміну досвідом та шанобливого ставлення до естетичних цінностей.

З нагоди відзначення свята, в рамках мистецького клубу "Гармонія", у бібліотеці відбулася творча зустріч з випускницями Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, відомим композитором Ольгою Янушкевич та співачкою Світланою Леонтьєвою.



Звучали талановиті ліричні та жартівливі пісні на музику О. Янушкевич у виконанні С. Леонтьєвої та власне композитора. Зворушливі пісні про вічне - про батьків, жіночу долю, не могли залишити байдужим кожного, хто був присутній, викликали сльози на очах.




Щиро дякуємо за зустріч, за можливість доторкнутися до прекрасного, творчих успіхів та щастя.




Відкрий в собі гамму почуттів… Серце кожного – наповнене безліччю відтінків… Знайди лиш свій…





Трейлер документального фільму
"Таємне життя Едіт Піаф"





Фото-звіт презентації проекту " Зірка без світла.  Едіт Піаф "





Котоманія. Ч. 1. 
Мультимедійна презентація до Всесвітнього дня котів






Котоманія. Ч. 2. 



Котоманія. Ч. 3.




Квітка - душа 

Квітка Цісик: «Я всім говорила, що українська музика є дуже гарна і що народ такий співучий. А мені відповідали якщо так, то заграй мені щось, заспівай мені щось… То є сумно, але ми не мали жодної плити на професійному рівні. Бо то є дорога річ і забирає багато часу. Я зрозуміла, що мушу її зробити. І не тільки для своїх приятелів але й для всіх українців. Бо я не могла, на мала змоги щось зробити для нашого суспільства,  але тільки це. То був би такий дарунок. І я мріяла, що на Україні мене почують.»



Захід відбувся завдяки творчому колективу бібліотеки  ВДПУ, які підібрали матеріал для того, щоб  повністю розкрити творчість цієї талановитої та незвичайної співачки.








Наприкінці заходу прозвучав вірш "Квітка" поетеси-емігрантки Антоніни Білоус, який присвячений Квітці Цісик.




Працівниками ЧЗММ, до дня студента, в холі читальної електронної зали навчальної літератури створено книжкову інсталяцію. На створення цієї композиції знадобилось 760 книжок.





Оце так конкурс!...

( Нові горизонти бібліотечної справи)


Актуальна проблема сучасності – трансформація діяльності бібліотеки та оновлене сприйняття її образу у суспільстві, привернення до позитивних змін, які проходять у бібліотеці. Для залучення більшої кількості користувачів, налагодження успішних партнерських відносин та виявлення талановитих, креативних і професійно - підготовлених бібліотечних фахівців, 3.10.2014 року відбувся конкурс «Бібліо-пані», з нагоди всеукраїнського Дня бібліотеки.
Учасницями конкурсу стали співробітниці бібліотеки. Кожна з них повинна була представити своє «професійне досьє», до якого входили: одне фото учасниці у продуманому образі з книгою; електронна самопрезентація; літературний твір «Моє бачення університетської бібліотеки через 20 років».








На таку кількість креативних ідей, журі, до складу якого входили редактор газети «Педагог»  Федорук І. П., директор бібліотеки Білоус В. С., заступник директора бібліотеки Воробйова Л. М., навіть і не очікували. Не сподівались і самі конкурсантки на таку дружню атмосферу, яка панувала під час конкурсу. Всі глядачі, журі та учасниці немов би стали одним цілим на якийсь час. Учасниці Пятак О., Дудіна А., Єрмакова В., Коношевська Т., Стопа І., Стороженко Т., до останньої хвилини підкорювали глядачів своїми талантами, майстерністю та оригінальністю.




  Завітали підтримати наших бібліотекарів начальник відділу з виховної роботи Бровчак Л. С., а також колеги, які раніше працювали у нашій бібліотеці.

  


Значноюсою конкурсу став виступ учасниці П’ятак О., під час якого вона привітала всіх завідувачів відділів бібліотеки та журі листівками, виготовленими власноруч працівниками відділу обслуговування наукової та художньої літератуніці квілінг.








     Урочистими акордамцього відео-ролику приймали участь завідувач сектора масової роботи Крисько Н. М. та завідувач відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотечних працівників Наугольних С. Г. 
     Також присутні змогли переглянути літературно-музичну композицію «Шевченкіада», яка була присвячена славетному Кобзареві України Т. Г. Шевченко , за участю студентів ІФЖ та ІППМ.










Неможливо не згадати про вагомий внесок в організацію та проведення конкурсу «Бібліо-пані» працівників відділу обслуговування навчально-методичною літературою зав. сектору Волошиної Н. Б. та бібліографа 1-ї кат. Чернелівської Т. М. Вони чудово виконали свою місію ведучих, зуміли переконати глядачів, що незважаючи на сурову реальність можна не сприймати світ, яким він є, запропонували обовязково знайти в ньому місце для радості, надії, дива.




  Переможницею конкурсу стала завідувач відділу комплектування та наукової обробки літератури Стопа І.О., її самопрезентація перевершила всі очікування, чим ще раз запевнила нас, що професія бібліотекар може бути креативною, багатогранною, і в якійсь мірі сучасною.








З нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек, за підсумками року, членів Асоціації бібліотек Вінничини, були нагороджені:
-        за впровадження новітніх інформаційних технологій та проектну діяльність Наугольних С. Г., зав. відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення біліотечних працівників;
-        за значну роботу в бібліотечно-бібліографічному обслуговуванні читачів Беринду В. М., бібліотекаря 1-ї кат. відділу обслуговування наукової та художньої літератури;
-        за професіоналізм - Ревган С. І., бібліотекаря 1-ї кат. відділу обслуговування навчально-методичної літератури.
Вручені дипломи про присвоєння звання «Кращий бібліотекар ВДПУ»: Безкоровайній І. В. (в номінації «Разом весело крокуємо», за енергійність, виявлену під час масової видачі підручників); Чернелівській Т. М.(в номінаці «Креатив», за креативність та ініціативність); Юнаш Н.В. (в номінації «Я душу простягну на долоні», за тактовне та професійне ставлення до читачів); Тукало О. М. (в номінації «Інновації в бібліотеку», за впровадження інновацій в бібліотечні процеси).
 За професіоналізм, сумлінне виконання посадових обов’язків були нагороджені почесними грамотами: Собчук О. А., зав. відділу Мірохіна Т. В., Музика Л. М. Подяками: Коношевська Т. В. та Остапчук І. І.
І на завершення хочеться щиро привітати «Бібліо-пані»  2014 року Стопу І. А., та висловити велику подяку всім, хто так, чи інакше долучився до участі у конкурсі. Підсумки конкурсу будуть розміщені у мережі Інтернет та на сайті бібліотеки ВДПУ.

Зав. сектором ЧЗММ Волошина Н. Б.
Бібліограф 1 кат. Чернелівська Т. М.

Пропонуємо Вашій увазі

презентації учасниць конкурсу 













Бібліотечний Великдень 








    10.04.14 бібліотекарі читальної зали музичних мистецтв підготували інсталяцію до Великодня. Мистецтво не стоїть на місті, кожен день з'являється багато цікавих проектів, тому і наші працівники постійно шукають щось нове, намагаються зачепити глядача за живе.  Інсталяція "Бібліотечний Великдень" подарувала глядачам хвилини краси та духовності. На створення інсталяції пішло 168 книжок різного формату.


Тихі зорі вічної пам'яті







      9 травня - цей день назавжди лишається в памяті старшого покоління днем, який має присмак смутку та гордості за свою країну. Цей день завжди відмічали наші батьки та діди і нове покоління повинно не забувати про всіх тих, які зробили наше життя достойним, вибороли перемогу великою ціною - своїм життям. 


      Ми не могли не згадати свої предків і тому працівниками ЧЗММ Волошиною Н. Б. та Чернелівською Т. М. був створений мистецький проект до Дня перемоги. 








     Особливу подяку хотілось би висловити всім, хто приймав участь в цьому проекті, надав фото своїх рідних, які брали участь у Великій Вітчизняній війні. Це: Білоус В. С., Руцька В. Є., Наугольних С. Г., Тукало О. М., Волошина Н. Б., Прокопчук Т. Є., Остапчук І. І., Зайченко І. В., Пелимська С. І., Мельнікова Л. М., Єрмакова В. Л. 






      Особливу атмосферу створювала добре знайома музика з воєнних кінофільмів : "Смуглянка", "Журавлі", "Эхо любви". Авжеж, ми не могли не згадати такі пісні, які завжди будуть символом цього свята: "День Победы", "Священная война". Приємно було відзначити, що цей мистецький проект не залишив глядачів байдужими. Дякуємо всім за участь в цьому проекті.
 

Рівнодення


19 березня 2013 в читальній залі музичного  мистецтва  (ЧЗММ) бібліотеки університету відбулася презентація поетичної збірки "Рівнодення", автором якої є магістрант Інституту філології та журналістики (ІФЖ) Вадим Василенко.




Вадим - переможець Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Г. Шевченка 2011р., Всеукраїнського літературного фестивалю "Підкова Пегаса 2012р."; засновник літературно-мистецького альманаху "З-понад Бугу і Дністра".





Ведучими та організаторами літературно-музичного заходу були працівники ЧЗММ Наталя Волошина, Тетяна Чернелівська,  
Світлана Іванівна Пелимська  та зав. сектором культурно-просвітницької діяльності бібліотеки Тетяна Михайлівна Грищук.




Вірші Вадима наповнені власним баченням світу, органічним єдинокорінням з народно-поетичною творчістю, інтимним тоном звучання. Кожен їх рядок бринить за камертоном української народної пісні.
На презентацію завітало чимало друзів Вадима, були присутні представники масмедіа.




Теплі слова сказав голова Вінницької обласної СПУ Гордійчук Петро Григорович. Він відмітив, що вірші Вадима це слова, пропущені крізь  серце.





Зелененька Ірина Алімівна, канд. філологічних наук, викладач, член СПУ, завітала привітати свого колегу та однодумця з творчим успіхом.




Щиро раділа виданню збірки побратима по перу магістранка ІФЖ Катерина Девдера. Вона була одним із перших критиків ще не надрукованих віршованих рядків свого однокурсника.





Молоді поети: Максим Рязанцев, Марина Озеранська, Сергій Гула, Анна Пилявець в оригінальній формі вітали колегу.



Підтримали Вадима викладачі університету Пірус Тетяна Петрівна та Жмуд Наталя Вікторівна.







Поезії із збірки "Рівнодення" виконували Грищук Т. М., Чернелівська Т. М., Волошина Н. Б. та сам автор.





Поринути у світ поетичного бачення Вадима Василенка допомогав музичний супровід. Класичні мелодії у виконанні бібліотекаря ЧЗММ Пелимської С. І., що зринали з-під клавіш фортепіано наповнювали зал. Чарували присутніх звуки бандури у виконанні студентки 3-го курсу Аліни Гребннікової.


Мелодекламації поезій Вадима Василенко на YuoTube





Традиційно, зустріч закінчилась колективним фото на пам'ять.









**********************************


4.04.2014 р., в рамках проведення підвищення кваліфікації працівників бібліотеки, був проведений усний журнал «Новатори XIX століття».
Захід був присвячений творчості композиторів, які входили до складу «Могучої кучки», «рішучої п’ятірки», як їх тоді називали. «Могуча кучка» складалась з пП'ятьох видатних композиторів того часу: М. А. Римського-Корсакова, М. П. Мусоргського, О. П. Бородіна, Ц. А. Кюі та М. О. Балакірєва.



В центрі творчої уваги композиторів була опера – як найбільш демократичний жанр музичного мистецтва, доступний широкому колу слухачів. Наблизити оперне мистецтво до життя, створити образ народу, розкрити внутрішній світ почуттів людини – ось основні задачі, які ставили перед собою члени гуртка.



«Творчий пошук – запорука успіху» - це життєве кредо, яке постійно тримає на пульсі розвитку сучасних технологій працівників відділу обслуговування навчально-методичною літературою: Волошину Н. Б., Чернелівську Т. М. та Киричок Л. О.
Тому в проведенні усного журналу були поєднані традиційна форма масової роботи та інтернет технології. Перегортаючи сторінки електронної презентації, слухачі мали змогу не тільки прослухати розповідь, але й наочно побачити. Одним з етапів знайомства з музичною творчістю композиторів було прослуховування вінілових платівок, що додало ретро-завершеності. Саме звук  музики долучив слухачів до чарівного світу оперного мистецтва.
На сьогоднішній день,  комп’ютер – це новий інструмент бібліотекаря, завдяки якому працівники прагнуть іти в ногу з часом, використовуючи новітні технології в своїй роботі та підвищуючи рівень своєї професійності.
Адміністрація бібліотеки





ПІД МУЗИКУ - МЕЛОДІЄЮ РИМ...



      2 грудня 2013 року у читальній залі музичних мистецтв відбулася перша зустріч в літературно-музичному салоні "Гармонія". Зустріч зібрала шанувальників слова й живої музики. Присутні мали змогу познайомитись з творчістю випускників нашого університету: В. Василенка, С. Гули, Ю. Юрчака. 
    Прозвучала й авторська поезія викладачів кафедри музикознавства та інструментальної підготовки Т. Д. Грінченко та Н. В. Лівої. 
       Працівниця бібліотеки Т. М. Грищук декламувала вірші своєї колеги Л. М. Мельникової. Яскравим акордом були поетичні твори редактора газети "Педагог" І. П. Федорчук.  Ведучі заходу Н. Б. Волошина та Т. М. Чернелівська намагались створити атмосферу музично-літературного салону XIX ст. Оксамитові штори, старовинні підсвічники, мережані серветки, костюми ведучих - у кожній деталі відчувався подих епохи. 




      Музичною палітрою заходу була музика відомого українського композитора М. Скорика, що звучала у виконанні студентки 2 курсу К. Дроздової та бібліотекарів С.  І. Пелимської та Н. Волошиної.
    Головною ідеєю музичного салону було створення своєрідного осередку духовності, де спілкуватимуться творчі люди, не тільки університету але й Поділля.



НА СТРУНАХ СЕРЦЯ


Виховні  функції  мистецтва

В лютому, в рамках занять з підвищення кваліфікації бібліотекарів, проведено музично-бібліографічний огляд "Володимир Висоцький - пам'ятаю і люблю...", присвячений 75-річчю з дня народження поета-барда.




Глибоко індивідуальна манера виступу зав. сектору по роботі з фондом відділу обслуговування навчально-методичною літературою Єрмакової Вікторії Леонідівни не залишила байдужими жодного з присутніх.



Огляд видань про життя та творчість В. Висоцького супроводжувався прослуховуванням записів пісень з фондів ЧЗ музичного мистецтва та віршів поета.











**********************************



"... Білі плоди впадуть в ніч з ароматом кави". Саме так  називався захід, присвячений презентації першої поетичної збірки "Співприсутність" магістрантки ІФЖ, майстрині пера, однієї із вінницьких «Сафо», за словами голови Вінницької письменницької організації М. Каменюка - Катерини Девдери. 


У презентації був застосований прийом мелодекламації, тобто вірші поетеси супроводжували філігранні твори П. Чайковського, Ф. Шопена, блискуча музика І. Кальмана у виконанні бібліотекаря читальної зали музичного мистецтва - Пелимської Світлани Іванівни. Поетична лірика К. Девдери, яка звучала на фоні класичної музики  заполонила своєю чарівністю усіх, хто прийшов на презентацію, вона підкреслювала незвичайні рими віршів К. Девдери, допомагала збагнути найсокровенніші задуми митця.



Презентація відбулася у формі інтерв’ю між бібліотекарем Наталею Волошиною та авторкою Катериною Девдерою. Розповідь поетеси супроводжували відеоматеріали мальовничих краєвидів села Качківка Ямпільського району Вінницької області, де вона народилася і виросла. Гостем презентації був батько Катерини – заслужений учитель України, відомий вчитель-новатор, вчитель-методист, випускник філологічного факультету Вінницького педінституту. Він розповів про дитячі роки доньки, про її тягу до мистецтва, природи, літературної творчості. 




Товариш поетеси - Вадим Василенко сказав проникливі слова про Катерину та її вірші. Гарні слова про Катерину та її творчість сказав наставник поетеси Крупка Віктор Петрович. Присутнім сподобалась інноваційна форма культурно-просвітницького заходу - мелодекламація.










 

МЕТА БЛОГУ:

- Неформальний контакт з користувачами бібліотеки
- Публікація фото та відеоматеріалів
- Знайомство з новинами бібліотечного життя
- Публікація цікавих фактів
Знайомтесь з нашими матеріалами на блозі

Залишайте коментарі