Радимо почитати


Пропонуємо прочитати 

твори зарубіжної класики:


Пропонуємо прочитати твори зарубіжної класики:

Джек Лондон
«Мартін Іден»


Цей роман значною мірою автобіографічний. Роман змальовує долю талановитого письменника, що вийшов з робітничого середовища і домігся визнання.

Сомерсет Моем
«Місяць і мідяки»
Приголомшлива історія художника, який кинув усе заради своєї мрії. Прообразом головного героя послужив Поль Гоген.

Френсіс Скотт Фіцджеральд
«Великий Гетсбі»
Дія роману відбувається у 20-і роки минулого століття. Головний герой піднявся на вершину багатства і слави, але справжніх друзів і кохання він так і не знайшов. Книга про любов, зраду, розбиті ілюзії.

Ернест Хемінгуей
«Свято, що завжди з тобою»
 Чудова книга спогадів американського письменника про його життя в Парижі, про найщасливіші роки його молодості.

Джордж Оруел  «1984»
Фантастичний роман-застереження. У похмурих тонах малюється майбутнє світу, поділ його на 3 наддержави, одна з яких представляє собою тоталітарну державу, де контролюються навіть думки. Книга про людей, які протистоять системі. Значення роману виявилося настільки велике, що його назва стала загальновживаною.

 

Джером Девід Селінджер

«Над прірвою у житі»

 
Історія підлітка, який відверто розповідає про своє сприйняття навколишнього світу. Книга вже давно стала культовою класикою.

Рей Бредбері
«Кульбабове вино»
Фантастична повість одного з найвідоміших американських письменників. Книга про літо в неіснуючому містечку, дитячі пустощі і кульбабове вино, що готує дідусь. Вино, як напій прекрасної країни дитинства Рея Бредбері.

Антон Чехов «Рассказы»
Твори Чехова актуальні завжди. У невеликі розповіді він зміг вмістити величезний соціально-психологічний зміст. Головне в його творах – це духовний і моральний вибір героя і відповідальність людини за свою долю.

Річард Бах
«Чайка Джонатан Лівінгстон»
Повість-казка про чайку, якій набридла буденність. Вільний птах не може знайти місце в зграї, життя в пошуках корму здається безглуздим. Чайка вчиться літати і досконало опановує техніку польотів. Книга здатна надихнути читача, це твір про самовдосконалення і духовну свободу

 

Кен Кізі

«Політ над гніздом зозулі»
 

В основі сюжету – трагедія людей, які опинилися в психіатричній лікарні, де головний герой, що імітує душевний розлад, намагається пробудити в пацієнтах почуття власної гідності. Це роман про свободу особистості та протест проти насильства.

 

Антуан де Сент-Екзюпері

«Маленький принц»
 

Добра казка, найзнаменитіший твір французького письменника, в якому просто і проникливо розповідається про дружбу і кохання, вірність і нетерпимість до зла.

 

Данієль Дефо

«Робінзон Крузо»
 

Щоденник моряка із судна, що зазнало аварії, який прожив на самоті 28 років, подолавши багато випробувань. У книзі закладена глибока ідея – духовне та інтелектуальне змужніння людини, поставленої в унікальні життєві умови.

 

Михайло Булгаков

«Собаче серце»
 

Сатирико-фантастичний роман, в якому розповідається про неймовірний медичний експеримент, що завершується перетворенням собаки в людину. Але наслідки втручання в природу виявляються непередбаченими.

 

Éріх Марі́я Рема́рк

«Три товариші»
 

Зворушлива і сумна книга про дружбу і кохання. Про молодих людей, які, повернувшись з війни, знайшли підтримку у вірній дружбі.

 

Оскар Вайльд

«Портрет Доріана Грея»
 

Містичний і філософський роман. Письменник виклав історію людини, що ставилася до життя як до експерименту, нехтувавши загальнолюдськими цінностями.

 

Герман Мелвілл

«Мобі Дік, або Білий кит»
 

Розповідь ведеться від імені американського моряка, який пішов у рейс на китобійне судно. Капітан судна одержимий ідеєю помсти гігантському білому киту, вбивці китобоїв, відомому як Мобі Дік.

 

Гюстав Флобер

«Пані Боварі»
 

Вважається одним із шедеврів світової літератури. Головна героїня роману, дружина лікаря, живе невідповідно до своїх статків і заводить позашлюбні зв'язки в надії позбутися порожнечі і буденності провінційного життя.

 

Федір Достоєвський

«Злочин і кара»
 

Соціально-психологічний і філософський роман, в якому порушуються проблеми свободи, добра і зла, моральної відповідальності за свої вчинки.

 

Теодор Драйзер

«Американська трагедія»
 

У романі американського письменника зображена доля простого хлопця, обманутого міфом "американської мрії." Молода людина, скуштувавши всю красу життя багатих, так жадає утвердитися в їхньому товаристві, що йде заради цього на злочин.

 

Честерфилд

«Письма к сыну»

 

Філіп Дормер Стенхоп, граф Честерфілд – англійський державний діяч, дипломат, письменник. Так як він займав дуже важливі посади при владі, у нього не було можливості багато часу проводити зі своєю дитиною і виховувати її. Він пише своєму сину листи з повчаннями, аби той став справжнім джентльменом і порядною людиною. Листи лорда Честерфілда – своєрідна енциклопедія, наповнена життєвою мудрістю і тонкими спостереженнями. Завдяки їм він увійшов в історію XVIII століття як видатний письменник, публіцист, філософ-мораліст і педагог.

 

Підготувала завідувач

інформаційно-бібліографічного відділу

Мірохіна Т. В.
Тест
"До якого літературного жанру ви відноситесь"

ТОП найпопулярніших книг
2017 р.

та ін.

Книги про кохання


З українського ТОПу
Більше інформації http://dovidkam.com/krasa/najbilsh-originalni-novorichni-igrashki-svo%D1%97mi-rukami-novorichni-prikrasi-foto-ide%D1%97.htmlВіртуальна мандрівка бібліотеками країн Європи

Незвичайні книги

Незвичайні бібліотеки


Ціна реклами


Реклама на користь бібліотек в США

Книги з бібліотеки Ватикана оцифрують
М'язочитальняЕконом бібліотека
   Приблизно через рік після відновлення роботи Західної філії Публічної бібліотеки Берклі (Каліфорнія, США) вона була визнана першою бібліотекою штату з нульовим електровжитком. 
  Бібліотека була відкрита після закінчення реконструкції в грудні 2013 року і протягом року виробляла більше енергії, чим споживала, за допомогою сонячних батарей. 


  
Бібліотечні сонячні батареї виробляли в середньому 500 кіловат в годину, що могло забезпечити енергією не одне, а дві бібліотечні будівлі протягом року. Бібліотека змогла відмовитися від традиційного вживання  електроенергії, завдяки контурам будівлі, що змінилися після реконструкції, та великим віконам, нової системи вентиляції і, звичайно, сонячним батареям. 
   Необхідно відзначити, що, починаючи з 2000 року, місто Берклі виступає ініціатором різних енергоефективних проектів, таких як використання сонячної енергії в системах гарячого водопостачання плавального центру і притулку для тварин. Новини літературного життя

Сто кращих творів української літератури
http://www.livelib.ru/selection/18272

Сто кращих творів світової літератури
https://ru.wikipedia.org/wiki/100_лучших_книг_всех_времен_и_народов


Список лауреатів Нобелівської премії по літературі

Вільні бібліотеки в Києві

 http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2014/07/19/985439.htmlЦікаве на YouTube
Фильм-сказка о библиотеке

Бібліотека - територія культури
Я - бібліотекар!
Область Доверия. Кому и зачем нужны библиотеки?
Лучшие библиотеки мира
УБА
Професійна заява ІФЛА про Універсальний бібліографічний контроль (18.02.2013)
У грудні 2012 р. Професійний комітет ІФЛА ухвалив «Професійну заяву ІФЛА про Універсальний бібліографічний контроль». Заява була ініційована Бібліографічною секцією ІФЛА та підтримана Секціями каталогізації, класифікації та індексації.
Професійна заява ІФЛА про Універсальний бібліографічний контроль
Грудень 2012 р.
У 1970-х рр. після декількох років дискусій про важливість міжнародного поширення бібліографічних даних ІФЛА заснувала службу з Універсального бібліографічного контролю з метою скорочення витрат і заохочення до більш широкого міжнародного співробітництва. Ця служба стала відомою як UBCIM (Універсальний бібліографічний контроль і Міжнародний MARС). На той час концепція полягала в тому, що кожна національна бібліографічна агенція буде каталогізувати праці, опубліковані у своїй країні, фіксуючи імена своїх авторів, і ці дані будуть поширюватися та використовуватися у всьому світі . Проте, у 1990-х рр. було визнано, що надзвичайно важливо, щоби дані накопичувалися мовою та шрифтом, зрозумілими для користувачів, тому необхідно взяти до уваги культурне розмаїття користувачів усього світу. Ці умови є не обов’язково взаємовиключними і це було продемонстровано у наступній ініціативі - віртуальному міжнародному авторитетному файлі - Virtual International Authority File (VIAF). Веб-технології надають нові можливості поширення даних у глобальних масштабах і поза бібліотечною сферою, проте вимагають авторитетних і надійних даних. Таким чином, концепція Універсального бібліографічного контролю (УБК) залишається чинною і потребує подальшої підтримки та поширення з боку ІФЛА.
Виходячи з вищевикладеного, ІФЛА підтверджує такі принципи:
• Національне бібліографічне агентство (НБА) несе відповідальність за надання авторитетних бібліографічних даних щодо публікацій своєї країни і за доступність цих даних для інших НБА, бібліотек і громад (наприклад, архівів і музеїв) через відповідні та своєчасні послуги з метою розширення відкритого доступу до бібліографічної інформації;
• НБА створює авторитетні бібліографічні дані, а також відповідає за забезпечення авторитетних точок доступу для назв осіб, сімей, організацій, назв місць та авторитетних посилань на праці, які стосуються цієї країни, і надання доступу до цих даних іншим НБА, бібліотекам та іншим громадам (наприклад, архівам і музеям);
• ІФЛА відповідає за підтримку і поширення Заяви про міжнародні принципи каталогізації, опублікованої у 2009 р., як основи для обміну бібліографічними даними;
• Через відповідні професійні підрозділи і консультативні комітети ІФЛА несе відповідальність за створення, збереження і поширення бібліографічних стандартів і керівних принципів, які сприяють обміну бібліографічними і авторитетними даними (наприклад, ISBD, FRBR сім'ї концептуальних моделей тощо);
• ІФЛА безпосередньо співпрацює з іншими міжнародними організаціями (наприклад, ISO, ICA, ICOM та ін.) щодо створення та підтримки інших стандартів, щоби забезпечити координацію розробки бібліотечних стандартів, включаючи сумісні моделі даних, зі стандартами більш широкої спільноти. 
Текст Заяви англ. мовою: http://www.ifla.org/files/assets/bibliography/Documents/IFLA%20Professional%20Statement%20on%20UBC.pdf
Переклад Ю. Кашпрук та В. Пашкової
Текст перекладу на сайті УБА
УБА
Кодекс етики бібліотекаря
Хто сказав, що молодь не читає?

На жаль - читає мало... 
Петербургские сценаристы из творческой группы «САХАР, 1КГ»   и обратились в зоопарк Санкт-Петербурга с просьбой взять под защиту редких социальных животных «человек читающий» (homo litteratus)

За два дня, проведенные активистами в клетке, произошло множество интереснейших событий, начиная от публичных чтений произведений Хармса, Аверченко, Тэффи, Достоевского, Блока и многих других авторов, и заканчивая вокально-инструментальными импровизациями на тему известных литературных произведений, да и просто на любые темы, предложенные посетителями зоопарка, которые, кстати, сами с удовольствием участвовали в различных конкурсах и интерактивных развлечениях, предложенных им «добровольными заточенцами».
Наиболее активными участниками были дети. Они рассказывали наизусть стихотворения Пушкина, Некрасова, Агнии Барто, а, случалось, что и собственного сочинения. Взрослые же подкармливали сидящих в клетке сценаристов бананами, печеньем, домашней выпечкой, Вознесенским, Тютчевым и Некрасовым в собственном исполнении, а также обещали обязательно купить на пути домой какую-нибудь новую книгу в домашнюю библиотеку. ****************************************************************
Україна стала європейським аутсайдером за кількістю людей, що читають книги, пише український щотижневий журнал Корреспондент. В країні через відсутність моди на освіченість, старі бібліотеки і високі ціни зникла традиція читання, а значить, під загрозою вміння нації критично мислити і творчо опрацьовувати інформацію, зазначає видання. Так, за оцінками дослідницької компанії GfK України, для 73% населення країни читання не є сферою інтересу, а кожен четвертий українець не відкриває книг взагалі. Це тим більше вражає, що за часів існування Радянського Союзу регулярно присвячували час книгам, за офіційними даними, понад 90% населення і гасло СРСР - найбільш читаюча країна в світі відповідало дійсності.
Читачі жартують
В кожному жарті...

Немає коментарів:

Дописати коментар

Бібліотека планує розмістити тут флеш-інфо

МЕТА БЛОГУ:

- Неформальний контакт з користувачами бібліотеки
- Публікація фото та відеоматеріалів
- Знайомство з новинами бібліотечного життя
- Публікація цікавих фактів
Знайомтесь з нашими матеріалами на блозі

Залишайте коментарі