Радимо почитати
  ПИСЬМЕННИНИ ЮВІЛЯРИ 2020   


22 серпня - 100-ліття з дня народження одного з найвизначніших письменників ХХ століття Рея Бредбері (1920–2006 рр.). 
За своє довге життя Бредбері написав 11 романів, понад 400 фантастичних повістей та оповідань, 21 п’єсу, а також інші літературні твори, кіносценарії, вірші, статті.


Читайте Рея Бредбері онлайн

Бредбері онлайн

  КНИГИ-ЮВІЛЯРИ 2020


200 років тому була опублікована відома поема «Руслан та Людмила», яку написав Олександр Пушкін (1820).

Це чарівна казка, натхненна давньоруськими билинами, в якій розповідається про те, як богатир Руслан врятував викрадену злим чарівником княжну Людмилу, свою наречену.
Поема розпочата Пушкіним ще в ліцейські роки була опублікована у 1820 році.
Пушкін ставив завданням створити «богатирську» казкову поему в дусі відомого йому за французькими перекладам «Несамовитого Роланда» Аріосто (критики називали цей жанр «романтичним».


Поема почала друкуватися в «Сині вітчизни» навесні 1820 року в уривках, перше окреме видання вийшло в травні того ж року (якраз в дні заслання Пушкіна на південь) і викликало обурені відгуки багатьох критиків, які побачили в ній «аморальність» і «непристойності».

Поема присвячується юним дівчатам, «царицям душі» поета зі сподіванням, що бодай якась із них тишком прочитає її.


За мотивами поеми створено балет (А. Глушківський, В. Агафонніков), оперу (М. Глінка), ряд фільмів (1938, 1972, 1996), ілюзіоністське шоу, яке поставив Рафаель Ціталашвілі (1981), український анімаційний фільм 2018 року «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила».
Книга неодноразово перекладалась українською мовою (в перекладах: М. Булатовича, М. Терещенка, М. Кондратенка, П. Домчука та в переказі М. Фокіна).   МОДНІ НОВИНКИ 2020

Отже, 2020-й рік порадував нас як гостросюжетними детективами, так і драмами. 


"Безмовність", Джон Харт. Книга написана в жанрі жахів. Десять років тому життя Джонні Мерримона безповоротно змінилася. Розкривши таємницю серійного вбивці, що тероризував округу, він став національною знаменитістю.  Мелінда Лі - автор бестселерів № 1 Washington Post. Її книги отримали безліч літературних нагород, в числі яких International Thriller Award і RITA Awards. Її новий роман, що вийшов в січні 2020 року відмінно підійде для любителів таких хітів, як "Зникла" і "Дівчина в поїзді". Сюжет книги розповідає про успішну адвокатесу Морган Дейн, яка втратила чоловіка і тепер повертається в рідне місто Скарлет-Фоллс в спробі налагодити своє життя. Вона виховує трьох дочок і знаходить роботу в окружній прокуратурі.Несподівано місто потрясає жорстоке вбивство молодої дівчини Теси, яка підробляла у Морган нянею. Всі докази вказують на Ніка, сина сусіда, але ніхто не може повірити у його вину.Джонатан Келлерман - автор понад 40 психологічних детективів, кожен з яких став бестселером за версією New York Times. Героїня нової книги "Обман" знайдена мертвою в своїй ванні, поруч з її тілом співробітники поліції виявили диск з відеозаписом, в якій вона звинувачує у своїй смерті колег з коледжу, де працювала вчителькою.


Джен Синсеро - автор циклу мотиваційних бестселерів № 1 за версією журналу The New York Times. Завдяки своїм книгам Джен допомогла безлічі людей змінити на краще як кар'єрний шлях, так і особисте життя. 
Ряд книг "Не ний!" і "Будь зухвалим!" поповнився новинкою під назвою «Не тупи». Ця книга замінить вам особистого тренера, коуча та мотиватора. Щодня вона буде заряджати енергією і мотивувати на успіх. Головне правило, яке можна знайти в книзі – не збавляти темп на шляху до успіху і щодня качати "м'язи крутості"  
Франц Освальд організував свою групу, тих, хто слухає його промови про правильне життя. Вхід вільний, і замість того, щоб зайнятися чимось корисним, Софія відправляється на його лекцію. Лише пізніше дівчина зрозуміла, що Освальд не той, ким здається і що вибратися з місця, в яке вона потрапила буде непросто.  Радимо прочитати 5 кращих книг  
(для гарного
 насторою)


КРАЩІ КНИГИ 2019
 Українські автори 

Здавалося б, головних героїнь книги абсолютно нічого не пов'язує – одна постійно проводить час у шикарних закладах та їздить на дорогому авто, інша – заробляє на життя крадіжками, а третя – працює на декількох роботах, щоб вистачило на життя. Однак якимось дивним чином їхні долі переплітаються і тепер у їх житті все буде по-іншому. У творі немає ні негативних, ні позитивний героїнь, але є відверті історії жінок, і в одній з них, ви неодмінно впізнаєте себе.
Кримінальна справа Василя Стуса складалася з тисячі сторінок, підшитих у шести томах. І якщо ще кілька років тому, ключові документи з архіву КДБ були доступні тільки історикам, то сьогодні дізнатись правду про те, як і за що судили українського дисидента Василя Стуса має можливість кожен бажаючий.  

На сторінках цієї книги автор спробував пояснити широкому колу читачів певні нюанси політики України, її влаштування, а також дати оцінку діяльності колишніх і теперішніх керівників країни та представити свої прогнози на майбутнє


«Ukraїner. Країна зсередини» – це не просто краща книга 2019, це мотиваційно-надихаючий подорожній нарис, який показує незвідані, екзотичні куточки нашої країни та мотивує відправитись у захоплюючу подорож по Україні. Цю книгу варто прочитати кожному, адже вона не просто знайомить читача з Україною, але й культивує патріотизм 

«Букова земля» – це не просто класичний роман відомої української письменниці, це захоплююча сага довжиною у 225 років, яка розповідає нам історію п'яти сімей різного статусу та суспільного рівня.
Всі персонажі, так чи інакше пов'язані з Буковиною – воїни, скотарі, землероби, міністри, посли постають тут, як повноправні творці не тільки приватної, але загальноєвропейської історії

Більшість бізнесменів, що перебувають у списку Forbes, не поспішають розповідати історію своїх перших капіталів, а дізнатись шлях успіху дійсно багатих людей хотілося б багатьом. Цією ідеєю загорівся відомий український бізнесмен Євген Черняк, і йому вдалося поділитись з читачами не тільки історією власного успіху, але і представити їх увазі 11 історій-інтерв'ю провідних бізнесменів, власників таких компаній, як Rozetka, Monobank, Нова пошта та інших. Кожен з героїв цієї книги відверто розповів про те, як йому вдалося заробити свій перший мільйон, які помилки він робив на цьому шляху, які навички придбав та які висновки зробив.


А ЩЕ...

ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА

Українська проза • Астапенко Ігор. Чаполоч (Видавництво Анетти Антоненко)
 •  Брест Мартин. Пехота 3. Терриконы (ДІПА)
 •  Горіха Зерня Тамара. Доця (Білка)
 •  Гримич Марина. Клавка (Нора-Друк)
 •  Дністровий Анатолій. Б-52 (Видавничий центр «Академія»)
 •  Коломійчук Богдан. Готель «Велика Пруссія» (Видавництво Старого Лева)
 •  Кононенко Євгенія. Празька химера (Видавництво Анетти Антоненко)
 •  Криштопа Олег. Братство (Вавилонська бібліотека)
 • 10. Лабіринт із криги та вогню: антологія актуальної драми. Революція Гідності й гібридна війна (Смолоскип)
 • . Луцишина Оксана. Іван і Феба (Видавництво Старого Лева)
 •  Махно Василь. Вічний календар (Видавництво Старого Лева)
 •  Найден Александр. Картотека: повести, рассказы, пьеса (Стилос)
 •  Павлюк Ілларіон. Танець недоумка (Видавництво Старого Лева)
 •  Рафєєнко Володимир. Мондеґрін. Пісні про смерть і любов (Meridian Czernowitz)
 •  Роздобудько Ірен. Портрети невідомих (Видавничий центр «Академія»)
 •  Сенік Євгенія. Будинок із сірників, узятих із різних коробок (Видавництво 21)
 •  Сенцов Олег. Жизня (Видавництво Старого Лева)
 •  Чапай Артем. Дивні Люди (Видавництво 21)
 •  Чех Артем. Район «Д» (Meridian Czernowitz)
 •  Шиян Гаська. За спиною (Фабула)
 •  Хвильовий Микола. Повне зібрання творів у 5 томах (Смолоскип)
 • Українська поезія

 • Бородин Максим. Кто не спрятался (Герда)
 • Воробйов Микола. Намальовані двері. Проникнення (Український письменник)
 •  Голобородько Василь. Яблуко добрих вістей (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)
 •  Калитко Катерина. Ніхто нас тут не знає, і ми нікого (Meridian Czernowitz)
 •  Карабович Тадей. Лугини (Піраміда)
 •  Ківа Ія. Перша сторінка зими (Дух і Літера)
 •  Лаюк Мирослав. Троянда (Видавництво Старого Лева)
 •  Позаяк, Недоступ, Либонь. Пропала грамота (Люта Справа)
 •  Поляк Богуслав. Тирлище (Смолоскип)
 •  Савка Мар’яна. Оптика Бога (Видавництво Старого Лева)
 •  Федюк Тарас. Цеглина (Навчальна книга – Богдан)
 •  Шкурган Василь. Діправді (Легенда)
 •  Херсонський Борис. Вклонитися дереву (Видавництво Старого Лева)  КНИГИ ЗАРУБІЖНИХ АВТОРІВ 

Після смерті Стіва Джобса багато хто вважав, що корпорація «Apple» приречена та дуже скоро повністю припинить своє існування. Однак «Apple Inc» не просто втрималась на ринку, але і за короткий час змогла істотно збільшити кількість продажів та зробити більшим прибуток. Все це стало можливим тільки завдяки новому СЕО Тіму Куку
Це не просто детективний роман, це психологічний трилер, де вам з перших сторінок буде відомо про те, хто скоїв злочин. Не зрозумілим залишиться тільки те, чому любляча дружина так по-звірячому вбила свого чоловіка. Протягом усього твору ви будете намагатись знайти відповідь на це питання та разом з психотерапевтом шукати істину та пробувати розговорити головну героїню


На сторінках цього твору Мішель відверто розповідає про свою юність, про заміжжя, про боротьбу за збереження шлюбу та про материнство. Тут також розкрито безліч відвертих тем – починаючи від турботи про простих американців, в надії створити для них найкращі умови життя, і закінчуючи складним періодом у власному шлюбі та лікуванням безпліддя.

У кожній з юних сестер Марч було щось особливе. Серйозна не по роках красуня Маргарет, життєрадісна Джо, добросерда Бет і чарівна Емі. Вони стали одна для одної міцною опорою і підтримкою, коли їхній батько відправився на війну. Всі радості ділилися на чотирьох. Всі прикрощі - теж. Але безтурботне дитинство змінюється новими дорослими проблемами і почуттями. І не всі вже можна поділити на чотирьох. Особливо якщо мова йде про кохання - перше і палке, привабливе і п'янке... На роботу над «Маленькими жінками» пішло всього три місяці. Книга миттєво здобула неймовірну популярність і принесла автору літературну славу. Сюжет книги був заснований на спогадах про дорослішання Луїзи Мей Олкотт в товаристві трьох сестер


Всесвітньо відомий бестселер,  який  планують екранізувати, - книга «Бог завжди подорожує інкогніто» українською мовою тепер вийшла у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля»! 
Алан Грінмор — пересічний молодий чоловік. Він має вельми непогану роботу, яка, втім, його дратує, а нещодавно зненацька його кинула кохана дівчина. Життя здається сірим та безнадійним. Лише один крок відділяє його від стрибка з Ейфелевої вежі, коли один загадковий незнайомець рятує його від смерті. Відтепер між ними укладена угода — на знак вдячності за спасіння, Алан обіцяє виконувати різноманітні завдання, які дивовижним чином змінюють його життя. Тепер він краще розуміє колег, мотиви вчинків оточуючих і щиро переймається проблемами власної компанії. Але ким був той загадковий незнайомець?..«Атлант расправил плечи» - одна из самых популярных книг последних десятилетий, входит в список бестселлеров по версии The New York Times. Ее значимость подтверждена тем фактом, что события, которые в книге происходят более века назад, абсолютно отражают текущее состояние дел в мире - экономике, политическом строе и мировоззрении всей человеческой цивилизации. Хотя сами политики и сильные мира сего подвергают роман жесткой критике. Этот парадокс - вместе с тем фактом, что в книге нет ни драк, ни убийств, ни графически привлекательных
Зарубіжна художня література


1. Андерсон Лена. Ліннея в саду художника / Переклад Галини Кирпи (Крокус)

2. Доннер Керол. Магічна книга анатомії / Переклад Володимира Чернишенка (Читаріум)

3. Кейєр Гюс. Книга всіх речей / Переклад Ярослава Довгополого (Урбіно)

4. Лагеркранц Рус, Еріксон Ева. Яка ж я була щаслива / Переклад Галини Кирпи (Крокус)

5. Лагеркранц Рус, Еріксон Ева. Даня та її клопоти / Переклад Галини Кирпи (Крокус)

6. Пеннек Даніель. Той ще песик / Переклад Асі Васинської (Час майстрів)
7. Пенніпакер Сара. Пакс / Переклад Олекси Негребецького (Рідна мова)
8. Тен Шон. Прибуття / Переклад Лілії Омеляненко (Видавництво)
9. Шамблен Жоріс, Нейре Орелі. Щоденники Вишеньки. Таємнича книга / Переклад Дениса Тимошенка (Nasha idea)


Використано матеріали сайтів:


https://book24.ua/ua/blog/luchshie-knigi-2019/
https://prm.ua/naykrashhi-ukrayinski-knigi-za-2019-rik-reyting-pen/


ТОП українських книг 2018

Історія про життя копачів бурштину на Поліссі – бойовик, сюжет якого розгортається на тлі сучасних політичних оборудок та інших наслідків на зразок сумнозвісної золотої лихоманки на Клондайку.  
Детальніше: https://maximum.fm/novini_t2
Роман про життя Шевченка, засланого на Арал, вражає "живими" документальним подробицями
Детальніше: https://maximum.fm/novini_t2

Дія відбувається на українському корсарському судні, грозу іспанських галеонів. Головна героїня, яка вимандрувала з попереднього "Аптекаря" цього автора, переодягнена в хлопця, щоб потрапити на корабельну службу, а також заради помсти, адже вбито її рідну сестру
https://maximum.fm/novini_t2

Дія починається з Краківського вокзалу. Герой "Трансу", заговорює з містом, цією культурою, цими людьми
https://maximum.fm/novini_t2

 


Герой роману Северин сідає в потяг до Львова, і саме тут починаються його пригоди, що нагадують фантасмагорію Булгакова. 
https://maximum.fm/novini_t2


Дві подруги-українки вже "інкорпоровані", як-то кажуть, у цей світ, будучи одружені, відповідно, з сунітом та шиїтом, хоч таких тут все одно називають "чужинками" . Дорожня" історія – мандрівка крізь весь Ліван на червоному авто – обертається захопливою і повчальною пригодою, в якій ідеться зокрема про специфіку міжетнічних шлюбів у згаданому регіоні, а також розкриття секретів міжконфесійного та міжкультурного порозуміння
https://maximum.fm/novini_t2

Книги для дітей


Ця збірка для кмітливих – прості й водночас непрості казки, що за своєю стилістикою нагадують "дитячі" твори Івана Франка і Антуана Сент-Екзюпері. Добре відомі герої на кшталт коника і золотої рибки раптом змінюються екзотичними персонажами – єті та кротом, хамелеоном і пороховою бочкою, ящіркою та її хвостом. І виходить, що це не так казки, як своєрідні притчі – про життя і щастя, мрію і рабство у вільному, здавалося б, житті

https://maximum.fm/novini_t2
На початку цієї містичної книжки стародавні мудрагель виголошує пророцтво, в якому має народитися хлопчик, "який через десять зим звільнить наших дітей від холоду в серці, розтрощить замок Магістрат і випустить на волю Життєдайне Мерехтіння".
https://maximum.fm/novini_t2За сюжетом цієї історії, суворий морський капітан Кеп – а насправді бувалий в бувальцях річковий видр – отримує таємничого листа, в якому мешканці країни Щастя просять його знайти викрадене рубінове серце. Без якого, відповідно, життя в них стало сіре й нещасливе. 
https://maximum.fm/novini_t2
Топ книг 2018

Пропонуємо прочитати 

твори зарубіжної класики:


Пропонуємо прочитати твори зарубіжної класики:

Джек Лондон
«Мартін Іден»


Цей роман значною мірою автобіографічний. Роман змальовує долю талановитого письменника, що вийшов з робітничого середовища і домігся визнання.

Сомерсет Моем
«Місяць і мідяки»
Приголомшлива історія художника, який кинув усе заради своєї мрії. Прообразом головного героя послужив Поль Гоген.

Френсіс Скотт Фіцджеральд
«Великий Гетсбі»
Дія роману відбувається у 20-і роки минулого століття. Головний герой піднявся на вершину багатства і слави, але справжніх друзів і кохання він так і не знайшов. Книга про любов, зраду, розбиті ілюзії.

Ернест Хемінгуей
«Свято, що завжди з тобою»
 Чудова книга спогадів американського письменника про його життя в Парижі, про найщасливіші роки його молодості.

Джордж Оруел  «1984»
Фантастичний роман-застереження. У похмурих тонах малюється майбутнє світу, поділ його на 3 наддержави, одна з яких представляє собою тоталітарну державу, де контролюються навіть думки. Книга про людей, які протистоять системі. Значення роману виявилося настільки велике, що його назва стала загальновживаною.

 

Джером Девід Селінджер

«Над прірвою у житі»

 
Історія підлітка, який відверто розповідає про своє сприйняття навколишнього світу. Книга вже давно стала культовою класикою.

Рей Бредбері
«Кульбабове вино»
Фантастична повість одного з найвідоміших американських письменників. Книга про літо в неіснуючому містечку, дитячі пустощі і кульбабове вино, що готує дідусь. Вино, як напій прекрасної країни дитинства Рея Бредбері.

Антон Чехов «Рассказы»
Твори Чехова актуальні завжди. У невеликі розповіді він зміг вмістити величезний соціально-психологічний зміст. Головне в його творах – це духовний і моральний вибір героя і відповідальність людини за свою долю.

Річард Бах
«Чайка Джонатан Лівінгстон»
Повість-казка про чайку, якій набридла буденність. Вільний птах не може знайти місце в зграї, життя в пошуках корму здається безглуздим. Чайка вчиться літати і досконало опановує техніку польотів. Книга здатна надихнути читача, це твір про самовдосконалення і духовну свободу

 

Кен Кізі

«Політ над гніздом зозулі»
 

В основі сюжету – трагедія людей, які опинилися в психіатричній лікарні, де головний герой, що імітує душевний розлад, намагається пробудити в пацієнтах почуття власної гідності. Це роман про свободу особистості та протест проти насильства.

 

Антуан де Сент-Екзюпері

«Маленький принц»
 

Добра казка, найзнаменитіший твір французького письменника, в якому просто і проникливо розповідається про дружбу і кохання, вірність і нетерпимість до зла.

 

Данієль Дефо

«Робінзон Крузо»
 

Щоденник моряка із судна, що зазнало аварії, який прожив на самоті 28 років, подолавши багато випробувань. У книзі закладена глибока ідея – духовне та інтелектуальне змужніння людини, поставленої в унікальні життєві умови.

 

Михайло Булгаков

«Собаче серце»
 

Сатирико-фантастичний роман, в якому розповідається про неймовірний медичний експеримент, що завершується перетворенням собаки в людину. Але наслідки втручання в природу виявляються непередбаченими.

 

Éріх Марі́я Рема́рк

«Три товариші»
 

Зворушлива і сумна книга про дружбу і кохання. Про молодих людей, які, повернувшись з війни, знайшли підтримку у вірній дружбі.

 

Оскар Вайльд

«Портрет Доріана Грея»
 

Містичний і філософський роман. Письменник виклав історію людини, що ставилася до життя як до експерименту, нехтувавши загальнолюдськими цінностями.

 

Герман Мелвілл

«Мобі Дік, або Білий кит»
 

Розповідь ведеться від імені американського моряка, який пішов у рейс на китобійне судно. Капітан судна одержимий ідеєю помсти гігантському білому киту, вбивці китобоїв, відомому як Мобі Дік.

 

Гюстав Флобер

«Пані Боварі»
 

Вважається одним із шедеврів світової літератури. Головна героїня роману, дружина лікаря, живе невідповідно до своїх статків і заводить позашлюбні зв'язки в надії позбутися порожнечі і буденності провінційного життя.

 

Федір Достоєвський

«Злочин і кара»
 

Соціально-психологічний і філософський роман, в якому порушуються проблеми свободи, добра і зла, моральної відповідальності за свої вчинки.

 

Теодор Драйзер

«Американська трагедія»
 

У романі американського письменника зображена доля простого хлопця, обманутого міфом "американської мрії." Молода людина, скуштувавши всю красу життя багатих, так жадає утвердитися в їхньому товаристві, що йде заради цього на злочин.

 

Честерфилд

«Письма к сыну»

 

Філіп Дормер Стенхоп, граф Честерфілд – англійський державний діяч, дипломат, письменник. Так як він займав дуже важливі посади при владі, у нього не було можливості багато часу проводити зі своєю дитиною і виховувати її. Він пише своєму сину листи з повчаннями, аби той став справжнім джентльменом і порядною людиною. Листи лорда Честерфілда – своєрідна енциклопедія, наповнена життєвою мудрістю і тонкими спостереженнями. Завдяки їм він увійшов в історію XVIII століття як видатний письменник, публіцист, філософ-мораліст і педагог.

 

Підготувала завідувач

інформаційно-бібліографічного відділу

Мірохіна Т. В.
Тест
"До якого літературного жанру ви відноситесь"

ТОП найпопулярніших книг
2017 р.

та ін.

Книги про кохання


З українського ТОПу

Більше інформації http://dovidkam.com/krasa/najbilsh-originalni-novorichni-igrashki-svo%D1%97mi-rukami-novorichni-prikrasi-foto-ide%D1%97.htmlВіртуальна мандрівка бібліотеками країн Європи

Незвичайні книги

Незвичайні бібліотеки


Ціна реклами


Реклама на користь бібліотек в США

Книги з бібліотеки Ватикана оцифрують
М'язочитальняЕконом бібліотека
   Приблизно через рік після відновлення роботи Західної філії Публічної бібліотеки Берклі (Каліфорнія, США) вона була визнана першою бібліотекою штату з нульовим електровжитком. 
  Бібліотека була відкрита після закінчення реконструкції в грудні 2013 року і протягом року виробляла більше енергії, чим споживала, за допомогою сонячних батарей. 


  
Бібліотечні сонячні батареї виробляли в середньому 500 кіловат в годину, що могло забезпечити енергією не одне, а дві бібліотечні будівлі протягом року. Бібліотека змогла відмовитися від традиційного вживання  електроенергії, завдяки контурам будівлі, що змінилися після реконструкції, та великим віконам, нової системи вентиляції і, звичайно, сонячним батареям. 
   Необхідно відзначити, що, починаючи з 2000 року, місто Берклі виступає ініціатором різних енергоефективних проектів, таких як використання сонячної енергії в системах гарячого водопостачання плавального центру і притулку для тварин. Новини літературного життя

Сто кращих творів української літератури
http://www.livelib.ru/selection/18272

Сто кращих творів світової літератури
https://ru.wikipedia.org/wiki/100_лучших_книг_всех_времен_и_народов


Список лауреатів Нобелівської премії по літературі

Вільні бібліотеки в Києві

 http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2014/07/19/985439.htmlЦікаве на YouTube
Фильм-сказка о библиотеке

Бібліотека - територія культури
Я - бібліотекар!
Область Доверия. Кому и зачем нужны библиотеки?
Лучшие библиотеки мира
УБА
Професійна заява ІФЛА про Універсальний бібліографічний контроль (18.02.2013)
У грудні 2012 р. Професійний комітет ІФЛА ухвалив «Професійну заяву ІФЛА про Універсальний бібліографічний контроль». Заява була ініційована Бібліографічною секцією ІФЛА та підтримана Секціями каталогізації, класифікації та індексації.
Професійна заява ІФЛА про Універсальний бібліографічний контроль
Грудень 2012 р.
У 1970-х рр. після декількох років дискусій про важливість міжнародного поширення бібліографічних даних ІФЛА заснувала службу з Універсального бібліографічного контролю з метою скорочення витрат і заохочення до більш широкого міжнародного співробітництва. Ця служба стала відомою як UBCIM (Універсальний бібліографічний контроль і Міжнародний MARС). На той час концепція полягала в тому, що кожна національна бібліографічна агенція буде каталогізувати праці, опубліковані у своїй країні, фіксуючи імена своїх авторів, і ці дані будуть поширюватися та використовуватися у всьому світі . Проте, у 1990-х рр. було визнано, що надзвичайно важливо, щоби дані накопичувалися мовою та шрифтом, зрозумілими для користувачів, тому необхідно взяти до уваги культурне розмаїття користувачів усього світу. Ці умови є не обов’язково взаємовиключними і це було продемонстровано у наступній ініціативі - віртуальному міжнародному авторитетному файлі - Virtual International Authority File (VIAF). Веб-технології надають нові можливості поширення даних у глобальних масштабах і поза бібліотечною сферою, проте вимагають авторитетних і надійних даних. Таким чином, концепція Універсального бібліографічного контролю (УБК) залишається чинною і потребує подальшої підтримки та поширення з боку ІФЛА.
Виходячи з вищевикладеного, ІФЛА підтверджує такі принципи:
• Національне бібліографічне агентство (НБА) несе відповідальність за надання авторитетних бібліографічних даних щодо публікацій своєї країни і за доступність цих даних для інших НБА, бібліотек і громад (наприклад, архівів і музеїв) через відповідні та своєчасні послуги з метою розширення відкритого доступу до бібліографічної інформації;
• НБА створює авторитетні бібліографічні дані, а також відповідає за забезпечення авторитетних точок доступу для назв осіб, сімей, організацій, назв місць та авторитетних посилань на праці, які стосуються цієї країни, і надання доступу до цих даних іншим НБА, бібліотекам та іншим громадам (наприклад, архівам і музеям);
• ІФЛА відповідає за підтримку і поширення Заяви про міжнародні принципи каталогізації, опублікованої у 2009 р., як основи для обміну бібліографічними даними;
• Через відповідні професійні підрозділи і консультативні комітети ІФЛА несе відповідальність за створення, збереження і поширення бібліографічних стандартів і керівних принципів, які сприяють обміну бібліографічними і авторитетними даними (наприклад, ISBD, FRBR сім'ї концептуальних моделей тощо);
• ІФЛА безпосередньо співпрацює з іншими міжнародними організаціями (наприклад, ISO, ICA, ICOM та ін.) щодо створення та підтримки інших стандартів, щоби забезпечити координацію розробки бібліотечних стандартів, включаючи сумісні моделі даних, зі стандартами більш широкої спільноти. 
Текст Заяви англ. мовою: http://www.ifla.org/files/assets/bibliography/Documents/IFLA%20Professional%20Statement%20on%20UBC.pdf
Переклад Ю. Кашпрук та В. Пашкової
Текст перекладу на сайті УБА
УБА
Кодекс етики бібліотекаря
Хто сказав, що молодь не читає?

На жаль - читає мало... 
Петербургские сценаристы из творческой группы «САХАР, 1КГ»   и обратились в зоопарк Санкт-Петербурга с просьбой взять под защиту редких социальных животных «человек читающий» (homo litteratus)

За два дня, проведенные активистами в клетке, произошло множество интереснейших событий, начиная от публичных чтений произведений Хармса, Аверченко, Тэффи, Достоевского, Блока и многих других авторов, и заканчивая вокально-инструментальными импровизациями на тему известных литературных произведений, да и просто на любые темы, предложенные посетителями зоопарка, которые, кстати, сами с удовольствием участвовали в различных конкурсах и интерактивных развлечениях, предложенных им «добровольными заточенцами».
Наиболее активными участниками были дети. Они рассказывали наизусть стихотворения Пушкина, Некрасова, Агнии Барто, а, случалось, что и собственного сочинения. Взрослые же подкармливали сидящих в клетке сценаристов бананами, печеньем, домашней выпечкой, Вознесенским, Тютчевым и Некрасовым в собственном исполнении, а также обещали обязательно купить на пути домой какую-нибудь новую книгу в домашнюю библиотеку. ****************************************************************
Україна стала європейським аутсайдером за кількістю людей, що читають книги, пише український щотижневий журнал Корреспондент. В країні через відсутність моди на освіченість, старі бібліотеки і високі ціни зникла традиція читання, а значить, під загрозою вміння нації критично мислити і творчо опрацьовувати інформацію, зазначає видання. Так, за оцінками дослідницької компанії GfK України, для 73% населення країни читання не є сферою інтересу, а кожен четвертий українець не відкриває книг взагалі. Це тим більше вражає, що за часів існування Радянського Союзу регулярно присвячували час книгам, за офіційними даними, понад 90% населення і гасло СРСР - найбільш читаюча країна в світі відповідало дійсності.
Читачі жартують
В кожному жарті...

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Бібліотека планує розмістити тут флеш-інфо

МЕТА БЛОГУ:

- Неформальний контакт з користувачами бібліотеки
- Публікація фото та відеоматеріалів
- Знайомство з новинами бібліотечного життя
- Публікація цікавих фактів
Знайомтесь з нашими матеріалами на блозі

Залишайте коментарі